مشخصات فنی مخازن استیل ایزوتانک

مشخصات فنی مخازن استیل ایزوتانک: مخزن استیل ایزوتانک برای حمل و نقل محصولات مایع فله اختصاص داده شده است. تحت استانداردهای ISO (سازمان بین المللی استاندارد) ساخته شده و بر اساس نوع ماده طراحی شده است. از آلیاژ فولاد ضد زنگ ساخته شده و توسط لایه های محافظ احاطه شده است.

مخزن ایزوتانک مجهز به سیستمی از سوپاپ ها در بالا و پایین است. تا عملیات بارگیری و تخلیه را به روشی ایمن و تمیز انجام دهد. شکلی شبیه به یک سیلندر دارد و می تواند بین 21000 تا 40000 لیتر مایع را حمل کند. این مخازن با توجه به مشخصات ساختمانی آن و لوازم جانبی متصل به آن طبقه بندی می شوند.

این طبقه بندی نوع محصول قابل حمل را تعیین می کند. در ادامه اطلاعات بیشتری را در زمینه مخزن استیل ایزوتانک در اختیارتان خواهیم گذاشت.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

مشخصات مخزن استیل ایزوتانک

گواهینامه ISO در سراسر جهان به عنوان تعهدی برای بهبود مستمر در تمام زمینه های عملیاتی شناخته شده است. برای سازمان‌ ها، این استاندارد کمک می‌کند که مطمئن شوند. که فرآیندهای تجاری نیازهای مشتریان و همه سازمان‌های نظارتی را برطرف می کنند.

مخزن ایزوتانک مطابق با مقررات بین المللی ساخته و بازرسی و تایید می شوند. تمام مخازن ISO باید با مقرراتی مانند اندازه، استحکام و دوام مطابقت داشته باشند. باید برای هدف اصلی خود مناسب باشند. مخازن ISO شامل گواهی امنیت کانتینر (CSC) صادر شده توسط سازنده است.

بازرسی های رسمی هر 5 و 2.5 سال یکبار برای تایید وضعیت بهینه مخزن ISO طبق استانداردهای رسمی صورت می گیرد. علاوه بر این، پس از هر بار استفاده. مخزن استیل ایزوتانک برای تضمین اینکه تجهیزات در شرایط حمل و نقل خوبی هستند، تجدید نظر می شوند.

چه مایعاتی را می توان توسط مخزن iso حمل کرد

تمام مایعات قابل حمل، مایعات غیر خطرناک و خطرناک، از جمله مایعات خورنده، قابل اشتعال. سمی و انفجاری را می توان در این مخازت حمل کرد که در ادامه چند نمونه از این مایعات را بررسی می کنیم.

 • بنزین / گازوئیل
 • محصولات لبنی
 • قندهای مایع
 • نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی
 • آب اکسیژنه
 • اسید سولفور
 • محصولات غذایی مایع
 • روغن حرارتی و روغن های گیاهی
 • رزین های مایع
 • مواد شیمیایی
 • پتروشیمی

با مزایای مخزن استیل ایزوتانک آشنا شوید

 • مقرون به صرفه: مخزن استیل ایزوتانک به راحتی به و از کشتی به ریل یا کامیون و با تجهیزات استاندارد حمل و نقل منتقل می شوند.
 • در دسترس بودن: مخازن ISO در بنادر اصلی در سراسر جهان وجود دارند و ممکن است. گزینه حمل و نقل منظم، ایمن و سریع در دسترس را در مقایسه با سایر گزینه های حمل و نقل مایع ارائه دهند.

با مزایای مخزن استیل ایزوتانک آشنا شوید

 • کنترل دما: مخازن ISO با دمای کنترل شده می توانند دمای خاصی را برای محموله های حساس به دما حفظ کنند.
 • قابلیت اطمینان: بیشتر آنها از آلیاژ فولاد ضد زنگ ساخته شده اند که دارای مقاومت طبیعی در برابر خوردگی و پوشش مخزن است. مخازن می توانند در برابر تغییرات فشار و دما مقاومت کنند.
 • امنیت: مخازن استیل ISO به گونه ای طراحی شده اند که با توجه به ماده ای که حمل می کنند، معیارهای خاصی را رعایت کنند.

مخزن استیل ایزوتانک

مشخصات فنی مخازن استیل ایزوتانک: مخزن ISO یک حالت حمل و نقل بسیار پایدار است. دستکاری محصول را کاهش می دهد، خطر نشت را کاهش می دهد. استفاده از بسته بندی های غیر قابل استفاده مجدد مانند درام، IBC را کاهش می دهد و از مشکلات دفع زباله و ایمنی سایر سیستم های حمل و نقل مایع جلوگیری می کند.

این مخازن خطراتی را که در هنگام انتقال مایعات از یک کشتی به انبارها به وجود می آید را حذف می کند. یک وسیله حمل و نقل بسیار ایمن، مقرون به صرفه و قابل دوام را فراهم می کند.

پس از تخلیه، مخزن به ایستگاه شستشوی تایید شده انتقال داده می شود. به طور کامل تمیز و بازرسی می شود تا برای بارگیری بعدی آماده شود. اگرچه مخازن ظاهر خارجی نسبتاً یکنواختی دارند، مصالح ساختمانی، پوشش داخلی و اتصالات متفاوت است.

پوشش مخزن استیل ایزوتانک چیست

پوشش های محافظ مخزن برای افزایش عمر مخزن ISO به ویژه در هنگام حمل مایعات خورنده طراحی شده اند. این مواد همان آسترهایی هستند که در انبارهای کشتی، واگن‌های ریلی و تریلرهای مخزن روی جاده استفاده می‌شوند.

مطلب پیشنهادی: پروفیل استیل چیست و چه مزایایی دارد

پوشش مخزن در برابر اثرات خورنده مواد شیمیایی که معمولا حمل می شود مقاوم است. در حالی که بسیاری از مواد شیمیایی مایع و برخی مواد جامد در مخازن ISO حمل می شوند، اسیدهای سولفوریک و هیدروکلریک بیشترین آسیب را به مخازن وارد می کنند.

پوشش مخزن استیل ایزوتانک چیست

پوشش محافظ مخزن ISO اغلب توسط سازنده اصلی انجام می گیرد. زیرا آنها می توانند این کار را به بهترین نحو انجام دهند. ارزش و طول عمر مخزن با یک پوشش محافظ افزایش یافته است. که به این معنی است که همان ظرف می تواند محموله های بیشتری را حمل کند.

درباره روش های تشخیص انواع ورق استیل بخوانید.

چالش های مرتبط با مخازن ISO

اگر مخزن آخرین بار برای حمل جامد استفاده شده باشد. عمر طولانی کانتینر مخزن چالش برانگیز می شود. در ادامه به بررسی برخی از این چالش ها خواهیم پرداخت.

طول عمر مخزن استیل

اگر مواد جامد را به عنوان مایع پرفشار به داخل ظرفی پمپ کنید، ممکن است در حین انتقال دوباره جامد شود. برای ذوب کردن محموله و تخلیه آن در انتهای دریافت، ممکن است مجبور شوید گرمایش با بخار انجام دهید. همچنین ممکن است مجبور شوید از فشار هوا برای تخلیه مواد چسبناک استفاده کنید. این برای عمر کلی محصول خوب نیست.

حفظ دما

مخزن استیل ISO با کنترل دما دارای تجهیزات گرمایشی و سرمایشی داخلی هستند. که نیاز به تامین برق منظم از کشتی یا کامیون دارند. این بدان معناست که منبع برق باید قابل اعتماد باشد تا محتویات مخزن سالم بماند.

مطلب پیشنهادی: صفر تا صد مخازن شوینده

آسیب دیدگی پوشش محافظ

تصادفات و افرادی که با ابزار سنگین کار می کنند می توانند باعث ایجاد خراش های جزئی روی بدنه مخزن استیل شوند. این امر باعث می شود که پوشش محافظ به تدریج از بین برود و فلز را در معرض جو یا سایر مواد خورنده قرار دهد. در حالی که کارگران می توانند برخی از پوشش های محافظ را در زمین تعمیر کنند.

تعمیر و نگهداری مخزن ISO

حوادث در هنگام بارگیری، تخلیه و ترانزیت و تغییرات دما و فشار مخزن ISO می تواند باعث ایجاد تنش در پوسته شود. ممکن است پوشش محافظ شکسته یا خرد شود. که می تواند فلز را در معرض مایعات خورنده قرار دهد. مخازن ISO حداقل هر دو سال یکبار نیاز به بازرسی و در صورت نیاز پوشش مجدد دارند.

مطلب پیشنهادی: مشکلات تولیدکنندگان میکسر هموژنایزر

چالش های مرتبط با مخازن ISO

چگونه مخزن ایزوتانک را تمیز کنیم

مشخصات فنی مخازن استیل ایزوتانک: حذف کامل محموله جامد یا مایع باقیمانده و بوی محتویات و مواد پاک کننده از ظروف مخزن ISO ضروری است.

 • مخازن را باید فقط در ترمینال تمیزکاری تایید شده تمیز کنید.
 • محموله قبلی را به سرپرست تاسیسات اعلام کنید.
 • تمام شیرهای تخلیه، شیرهای تخلیه فشار و سایر اجزاء را برای تمیز کردن و بازرسی بردارید.
 • بخارپز کردن معمولی، تمیز کردن با مواد شوینده کم سوزاننده و شستشوی تحت فشار ترجیح داده شده ترین روش های تمیز کردن هستند.
 • گردش 15-20٪ اسید نیتریک قبل از شستشوی فشاری با آب شیرین باید انجام شود.
 • با اسپینرهای آب گرم یا استریلیزاسیون بخار تمیز کنید.
 • ظرف را خشک کنید و درب و دریچه ها را ببندید.

به مطالعه خود ادامه دهید: آلیاژ مصرفی ورق استیل از کدام نوع است

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *