مزایای اصلی استفاده از میکسر هموژنایزر تحت خلاء

مزایای اصلی استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء بر هیچکس پوشیده نیست. سال 1922، استفان پوپلاوسکی دستگاه هموژنایزر را برای کمک به فرآیند اختلاط فشرده اختراع کرد. این دستگاه نوآوری های پیچیده ای را پشت سر گذاشت تا عملکردهای بالقوه بیشتری به آن بدهد.

دستگاه هموژنایزر از طریق ایجاد فضای باریکی که نمونه مجبور به عبور از آن می شود کار می کند. نیروهای متعددی که مخلوط از آن عبور می کند. عبارتند از تلاطم، کاویتاسیون و فشار بالا. این فرآیند یک محصول نهایی با کیفیت بالا برای صنایع ایجاد می کند.

این میکسر ها در اندازه ها و شکل های متفاوتی وجود دارد. از همزن هایی که در آشپزخانه های معمولی وجود دارد. تا همزن های بزرگ صنعتی که در کارخانه های بزرگ از آنها استفاده می شود. در ادامه با مزایای اصلی استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء اشنا خواهید شد.

گروه صنعتی و تولیدی آلفاتانک

چه صنایعی از میکسر هموژنایزر تحت خلاء استفاده می کنند

تمامی صنایع می توانند از قابلیت و مزاییا میکسر های هموژنایزر استفاده کنند. این صنایع محصولات نهایی مانند لوازم آرایشی، غذا و نوشیدنی، مواد شیمیایی و دارویی را ارائه می دهند.

لوازم آرایشی

یکی از مزیت‌‌های اصلی استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء استفاده آن در صنایع ارایشی و بهداشتی است. دستگاه های هموژنایزر بافت و پایداری مورد نیاز محصولات آرایشی و بهداشتی را تولید می کنند. برای تثبیت روغن آن فشار بالا ضروری می باشد. بنابراین، کرم‌ های زیبایی، لاک ‌های ناخن، لوسیون ‌ها، شامپوها و سایر محصولات آرایشی پایداری بالاتر و ماندگاری طولانی‌تری دارند.

خوردنی ها و آشامیدنی ها

مزیت‌‌های اصلی استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء در خوراک انسان نیز دیده می شوند. ما عاشق مصرف شیر هموژن هستیم. هموژنیزاسیون از جدا شدن لایه خامه جلوگیری می کند و شیر را خوشمزه، معطر و ماندگاری بیشتر می کند. بنابراین، صنایع لبنی یکی از بخش هایی است که از دستگاه های هموژنایزر استفاده می کند.

علاوه بر این، سایر محصولات غذایی و آشامیدنی به جای استفاده از گرما، از همگن سازی برای ایجاد فشار روی محصولات استفاده می کنند. فشار باعث حفظ طعم، محتوای مواد مغذی و ساختار شیمیایی غذا و نوشیدنی می شود. تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی به یک دستگاه هموژنایزر نیاز دارند.

زیرا نوشیدنی و مواد غذایی در اندازه های بسیار زیاد تولید می کنند. استفاده از هموژنایزر در تولید غذا و نوشیدنی شما را با یک فرآیند مقرون به صرفه آشنا می کند.

چه صنایعی از میکسر هموژنایزر تحت خلاء استفاده می کنند

توسعه داروهای دارویی

مزیت‌‌های اصلی استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء در صنایع دارویی نیز وجود دارد. امروزه بیماری ها و مشکلات بهداشتی از هر نوعی که باشند از هیچ جا ظاهر می شوند. بنابراین، محققان در سراسر جهان به طور مداوم در حال کار بر روی پیشگیری و توسعه درمان های واکنشی برای این بیماری ها و اختلالات شناخته شده هستند. هموژنایزرها کمک بزرگی در تولید داروها به ویژه در همگن سازی واکسن ها هستند.

توسعه داروهای دارویی یک کار باورنکردنی و در عین حال چالش برانگیز است. تولید داروها به ماشین های هموژنایزر در مقیاس بزرگ برای تولید مقادیر زیادی از محصولات نیاز دارد. علاوه بر این، به اختلاط قدرتمند و کاهش اندازه ذرات نیاز دارد.

بنابراین، محققان و تولیدکنندگان دارو برای شروع یک کارآزمایی بالینی موفق نیاز به دسترسی به دستگاه های هموژنایزر در مقیاس صنعتی دارند.

مواردی که هنگام خرید دستگاه هموژنایزر باید در نظر بگیرید

عوامل مختلفی وجود دارد که باید تعیین کنید تا انتخاب کنید کدام دستگاه هموژنایزر مناسب برای کاربرد است. در اینجا عواملی وجود دارد که باید قبل از خرید آن در نظر بگیرید.

دلیل نیاز شرکت به هموژنایزر را بپرسید

برخی از مزایای دستگاه هموژنایزر، ماندگاری بیشتر، کاهش رسوب و ویسکوزیته بهبود یافته است. این ویژگی های هموژنایزر برای شرکت هایی که محصولات نهایی مانند آبمیوه و بستنی دارند. بهترین است. با این حال، باید درک کنید که محصول شما در صورت نیاز به میکسر یا هموژنایزر به چه چیزی نیاز دارد.

چه صنایعی از میکسر هموژنایزر تحت خلاء استفاده می کنند

اندازه وات یا موتور دستگاه را در نظر بگیرید

اندازه موتور بر حسب وات یا توان اندازه گیری می شود. باید به خاطر داشته باشید که دانستن کاربرد در تعیین اندازه موتور مورد نیاز شما ضروری است. اگر مواد غلیظ و چسبناک را پردازش کنید، به قدرت بالاتری نیاز خواهید داشت زیرا می تواند موتور را تحت فشار قرار دهد.

مطلب پیشنهادی: شکل ظاهری مخزن استیل

کنترل سرعت و برد (دور در دقیقه)

در اکثر هموژنایزرها، کنترل سرعت یک ویژگی استاندارد است. هموژنایزر مکانیکی باید فرآیند اختلاط را با سرعت کم شروع کند و به تدریج سرعت خود را افزایش دهد. بنابراین، شما باید یکی را تهیه کنید که به شما امکان می دهد سرعت و برد را دقیقاً کنترل کنید. با این حال، باید به یاد داشته باشید که همه برنامه ها به حداکثر سرعت نیاز ندارند.

محدوده پردازش یا ظرفیت حجمی (میلی لیتر)

شما باید مقدار موادی را که نیاز به همگن شدن دارند در نظر بگیرید. برخی از هموژنایزرهایی که می توانند میکرولیترها را تا هزاران لیتر تحمل کنند. با این حال، برای اینکه دستگاه با محدوده پردازش برنامه مطابقت داشته باشد، به یک ژنراتور مناسب نیاز است. ژنراتور به ظرفیت حجمی هموژنایزر برای استفاده بهینه از انرژی تغییر می کند.

سطح صدا (dB)

بهتر است نویز تولید شده توسط دستگاه هموژنایزر را مدیریت کنید تا کارایی کلی آن و محیط کار بهبود یابد. شما باید آستانه شنوایی کارفرمایان خود را نیز در نظر بگیرید.

مطلب پیشنهادی: استاندارد طراحی مخزن استیل

وزن و ابعاد

وزن و اندازه دستگاه های هموژنایزر متفاوت است و آنچه شما نیاز دارید بر اساس برنامه ای که می سازید تعیین می شود. علاوه بر این، باید فضایی را که دستگاه را در آن قرار می دهید در نظر بگیرید. مزیت‌‌های اصلی استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء این است. که این دستگاه های میکسر هموژنایزر مورد استفاده در صنعت، سنگین و شاید در ابعاد بزرگتر و وزن سنگین تر هستند.گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

در نتیجه

در این مقاله با مزایای استفاده از مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء اشنا شده اید. هموژنیزاسیون برای حفظ مواد و تولید ماندگاری بیشتر ضروری است زیرا از فشار بالا و نه گرما استفاده می کند. اگر در حال کار با صنایعی هستید که داروهای دارویی، لوازم آرایشی و بهداشتی یا مواد غذایی و آشامیدنی تولید می کنند. دستگاه هموژنایزر همان چیزی است که نیاز دارید. با این حال، شما باید عواملی را در نظر بگیرید. تا شما را راهنمایی کند که بهترین نوع دستگاه هموژنایزر برای خرید چیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *