درباره کاربرد انواع میکسر هموژنایزر تحت خلاء چه میدانید؟ انواع میکسر هموژنایزر سریع و کارآمد هستند و می توانند قطرات یا ذرات ریز را تولید کنند، معمولاً در محدوده 2 تا 5 میکرون. این درجه از همگن شدن برای اکثریت قریب به اتفاق محصولات مانند کرم ها و پمادها، لوسیون ها، سس ها و امولسیون های طعم دهنده مناسب است.
میکسر هموژنایزر طیف وسیعی از هموژنایزرهای درون مخزن استیل و هموژنایزر درون خطی را برای این کاربردها ارائه می دهد. سر کار سیلورسون با ماشینکاری دقیق نرخ برش فوق العاده بالایی را در یک فرآیند سه مرحله ای ایجاد می کند که به سرعت محصول را به یکنواختی مورد نیاز یکنواخت می کند.
میکسرها در اشکال و اندازه ‌های مختلفی وجود دارند. از همزن‌ های معمولی سس سیمی که در بیشتر آشپزخانه ‌های خانه یافت می‌ شوند تا همزن ‌های درام بزرگ که در بسیاری از کارخانه ‌های صنعتی استفاده می‌ شوند. انتخاب یک نوع از نوع دیگر واقعاً به این بستگی دارد که چه مقدار و چه مقدار آن را مخلوط کنید.
شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک
همچنین به تعداد دفعات انجام آن بستگی دارد. به عنوان مثال، همزن ابزار مناسبی برای مخلوط کردن خمیر کیک است، اما هرگز سعی نمی‌کنید سیمان پاسیو جدید خود را با آن مخلوط کنید. و اگر صاحب یک نانوایی تجاری هستید، احتمالاً یک همزن برقی سنگین می خواهید که بتواند به جای یک همزن کوچک که باید خودتان را بزنید، مقدار زیادی از مواد را روز به روز هم بزنید.
در ادامه با کاربرد انواع میکسر هموژنایزر بیشتر آنا خواهید شد. شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک تولید کننده انواع میکسر هموژنایزر تحت خلاء با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد.

انواع میکسر هموژنایزر

یکی از انواع میکسر هموژنایزر تحت خلاء فشار قوی استاین محصول را از طریق یک سیستم اختصاصی که فشار ثابتی تا 45000 PSI تولید می‌ کنند و «جت پرسرعتی که به اندازه کافی قوی برای برش فلز است» پمپاژ می‌کند. سپس جت وارد “سلول امولسیون کننده (EC)” ثبت اختراع ما می شود و با نیروهای دیگر ترکیب می شود تا محصول نهایی را ایجاد کند که کاملاً از هم جدا شده و مخلوط می شود.
بر خلاف انواع دیگر میکسرها، هموژنایزر فشار بالا برای کاربردهای مختلف همه کاره است. در اینجا دلیل آن است.

کاهش ذرات کوچکتر

میکسرهای مختلف از نیروهای مختلفی برای شکستن ذرات استفاده می کنند. به عنوان مثال، همزن ها از تلاطم استفاده می کنند. میکسرهای صوتی از کاویتاسیون استفاده می کنند. میکسرهای برش بالا از برش استفاده می کنند. آسیاب های مهره ای از ضربه استفاده می کنند. و میکسرهای هموژنایزر فشار بالا از فشار به کار می برند. میکسرهای هموژنایزر فشار بالا به طور موثر اندازه ذرات محصول را به تنهایی کاهش می دهند و محصولاتی با خواص حسی و بیوفیزیکی بهتر با ماندگاری طولانی تر تولید می کنند.
روش کار انواع میکسر هموژنایزر
با این حال، میکسرهای هموژنایزر فشار بالا را با تمام نیروهای ذکر شده ترکیب می‌کنند و باعث ایجاد اختلال در سلول و حتی کاهش ذرات کوچک‌تر نسبت به هر نوع میکسر دیگری می‌شوند. اپراتورها می توانند مدت، شدت و نوع نیروهای مورد استفاده در فرآیند اختلاط را تنظیم کنند و اطمینان حاصل کنند که دیواره های سلولی مواد بیولوژیکی مختلف به گونه ای لیز می شوند که اجزای بین سلولی آنها حفظ می شود.
مطلب پیشنهادی: آشنایی با انواع مخزن استیل

امولسیون و پراکندگی پایدار

علاوه بر این، میکسرهای هموژنایزر فشار بالا در کاهش اندازه ذرات به قدری ماهر هستند. که موادی را که معمولاً با هم مخلوط نمی شوند، با موفقیت ترکیب می کنند. تنوع منحصربه‌فرد نیروهای مورد استفاده در میکسرهای هموژنایزر فشار بالا به ‌ویژه برای تولید نانوامولسیون ‌های شفاف ‌تر در همه محصولات مایع (امولسیون) و توزیع یکنواخت‌تر جامدات در “محلول‌های مایع، سوسپانسیون‌ها و کلوئیدها” (پراکندگی) ترکیب می‌شوند. میکسرهای دیگری که فقط از یک نوع نیرو استفاده می کنند، نمی توانند ذرات را به اندازه کافی کوچک کنند تا این مزیت را ایجاد کنند.

میکسر هموژنایزر چیست

همگن شدن، فرآیند کاهش یک ماده، مانند گلبول های چربی در شیر، به ذرات بسیار کوچک و توزیع آن به طور یکنواخت در سراسر یک مایع، مانند شیر. وقتی شیر به درستی همگن شود، خامه به بالا نمی آید. این فرآیند شامل عبور دادن شیر از سوراخ ‌های کوچک تحت فشار زیاد است و در نتیجه گلبول ‌های چربی را می ‌شکند.
نقش میکسر هموژنایزر در تولید نوشیدنی دستگاهی پرفشار سنگینی به شمار می روند. که به یک شیر مخصوص در انتهای تخلیه مجهز هستند. در تولید شیر، هموژنایزرها به گونه ای طراحی شده اند که گلبول های چربی را از اندازه طبیعی تا 18 میکرومتر به قطر کمتر از 2 میکرومتر می شکنند (یک میکرومتر یک میلیونیم متر است). کاربرد انواع میکسر هموژنایزر تحت خلاء
میکسر هموژنایزر چیست
شیر داغ (با چربی در حالت مایع) تحت فشار زیاد از طریق دریچه پمپ می شود و در نتیجه توزیع یکنواخت و پایدار چربی در سراسر شیر ایجاد می شود. از مزایای همگن شدن برای شیر می توان به ظاهر سفیدتر، طعم غنی تر، ویسکوزیته یکنواخت تر، سفید شدن بهتر در قهوه و کشک نرم تر (که شیر را برای انسان قابل هضم تر می کند) اشاره کرد.
همگن سازی برای ایجاد بدن و بافت بهتر در بستنی و همچنین بسیاری از محصولات دیگر مانند پنیر خامه ای، پنیر خامه ای و شیر تبخیر شده ضروری است. کاربرد انواع میکسر هموژنایزر تحت خلاء

از مزایای هموژنایزر چه می دانید

هموژنیزاسیون همچنین به عنوان تقسیم سلولی یا میکرونیزه کردن شناخته می شود. فرآیند تقسیم ذرات به اندازه های میکروسکوپی است. که بسته به کاربرد از 0.5 میکرون تا 2 میکرون متغیر است. هموژنایزرها نقش مهمی در صنعت داروسازی دارند و معمولاً برای پراکندگی، امولسیون، کاهش اندازه ذرات و پارگی سلول استفاده می شوند.

افزایش قابلیت اطمینان در تنظیمات تولید

استفاده از هموژنایزر به این معنی است که تولیدکنندگان و محققان کنترل بیشتری در تنظیمات خود دارند. از آنجایی که یک آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء از نیروهای زیادی از برش تا حفره برای ضربه استفاده می کند، عوامل بسیار بیشتری برای تنظیم کارآمدترین روش کاهش اندازه ذرات وجود دارد. بنابراین، در حالی که آزمایش برای یافتن تنظیمات مناسب می‌تواند کمی طولانی‌تر باشد، مقیاس‌پذیری و کارایی تنظیمات هموژنایزر مناسب می‌تواند تفاوت زیادی در زمان و هزینه در هنگام ساخت ایجاد کند.

هموژنایزر به تغذیه سالم کمک می کند

نگرانی و گرایش فزاینده برای تغذیه سالم، چالش هایی را برای تولیدکنندگان غذا و نوشیدنی ایجاد کرده است. هموژنایزرها به تغذیه سالم کمک می کنند که در ادامه مقالات دلایل این امر را ذکر خواهیم کرد.

طبیعی نگه داشتن محصول

متوجه خواهید شد که محصولات بیشتر و بیشتری شامل عباراتی مانند “بدون مواد نگهدارنده”، “بدون افزودنی”، “ارگانیک”، “بدون طعم دهنده های مصنوعی” و غیره هستند. به طور معمول عملکرد افزودنی ها افزایش ویسکوزیته است، اما همگن سازی می تواند ویسکوزیته را بدون نیاز به مواد افزودنی بهبود بخشد.
هموژنایزرها ویسکوزیته را از طریق شکستن پیوندهای هیدروژنی در الیاف و جایگزینی آنها با پیوندهای هیدروژنی با آب افزایش می دهند. پکتین موجود در الیاف نیز در دسترس تر می شود. از رنگ آمیزی و طعم دهی مصنوعی می توان از طریق همگن کردن جلوگیری کرد.
در طی این فرآیند، سلول های میوه و سبزیجات شکسته شده و کوچکتر می شوند. این محصول را با ظاهری متفاوت از رنگ ارائه می دهد. با کاهش فشار کاری هموژنایزر، حرارت تولید شده کاهش می یابد و محصول طعم و طعم طبیعی خود را بهتر حفظ می کند. کاربرد انواع میکسر هموژنایزر تحت خلاء
چطور هموژنایزر به تغذیه سالم کمک می کند

افراد بیشتری گیاهخوار می شوند

بریتانیا شاهد افزایش زیادی در گیاه خوار شدن جوانان بوده است. طبق یک نظرسنجی سال 2016، تعداد گیاه خوار ها در 10 سال گذشته بیش از 360 درصد افزایش یافته است. اما چه چیزی باعث می شود افراد از رژیم غذایی گوشت و لبنیات اجتناب کنند. چیزی که ما با اطمینان می دانیم این است. که افزایش و مصرف جایگزین های شیر از برنج، آجیل، غلات و سویا زیاد بوده است.
با این حال، این ها فقط توسط گیاهخواران مصرف نمی شوند. برای مثال، شیر بادام یک انتخاب محبوب در صنعت تناسب اندام برای ورزشکاران است. همگن شدن بادام به دلیل ذرات ساینده می تواند منجر به سایش سریع شود. به همین ترتیب با سایر آجیل ها، برنج و غلات. بنابراین تولیدکنندگان باید به دقت دوام هموژنایزر را در هنگام تبدیل این محصولات به نوشیدنی در نظر بگیرند. کاربرد انواع میکسر هموژنایزر تحت خلاء

بیشتر بخوانید: مهمترین ویژگی خرید مخازن استیل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *