ورق استیل 304 مناسب کاربردهای غذایی: در این مقاله قصد داریم به سوال چرا ورق استیل 304 برای کاربردهای غذایی مناسب است. پاسخ دهیم همراه ما باشید. ایمنی مواد غذایی مهم ترین اولویت برای مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به حساب می آید. وقتی به تولید غذا فکر می کنید، فولاد ضد زنگ ممکن است چیزی نباشد که به طور معمول به ذهنتان خطور کند، اما شاید اینطور باشد. ورق استیل 304 گزینه مناسبی برای غذا است.
فولاد ضد زنگم نقش مهمی در تولید و ایمنی مواد غذایی ما دارد. در صنعت فرآوری مواد غذایی، فولاد ضد زنگ در کل فرآیند از برداشت، جابجایی و ذخیره سازی تا پخت و پز و سرو استفاده می شود. مانند نمرات دانشگاهی، «نمره» خاص فولاد ضد زنگ به نحوه اندازه گیری آن در برابر انواع آزمون ها و الزامات اشاره دارد.

ورق استیل 304 در صنعت غذایی

ورق استیل 304 مناسب کاربردهای غذایی: اما در مورد فولاد ضد زنگ، این اندازه گیری ها به کیفیت، دوام و مقاومت در برابر دما اشاره دارد. فولاد ضد زنگ درجه غذایی، فولادی است که تمام معیارها را برای ایمن بودن برای تهیه، نگهداری و غذاخوری رعایت می کند. رایج ترین فولاد ضد زنگ درجه مواد غذایی نوع 304 است.
شرکت تولیدی و صنعتی آلفا تانک
اما ورق استیل 304 نیز با نام یا کد دیگری، 18/8 و 18/10 استیل ضد زنگ می باشد. این اعداد به ترکیب فولاد ضد زنگ اشاره دارد. میزان کروم و نیکل موجود در محصول هر دو 18/8 و 18/10 به ترتیب حاوی 18٪ کروم و 8٪ یا 10٪ نیکل هستند.
کروم از محصول در برابر اکسید شدن یا زنگ زدگی محافظت می کند، در حالی که محتوای نیکل درام درجه مواد غذایی را از خوردگی نجات می دهد. هر چه میزان نیکل بیشتر باشد، فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی مقاوم تر است. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در رابطه با ورق استیل 304 در اختیارتان بگذاریم.

خواص مکانیکی استیل 304

برای کاربردهای بهداشتی حمل و نقل مواد غذایی، فولاد ضد زنگ یک انتخاب مواد محبوب است. فولاد ضد زنگ درجه مواد غذایی نه تنها می تواند در برابر دماهای تنبیهی که پلاستیک را ذوب می کند، مقاومت کند، لایه اکسید محافظ این ماده به جلوگیری از تشکیل زنگ زدگی که می تواند مواد غذایی را آلوده کند، کمک می کند.
برای خرید میکسر هموژنایزر تحت خلاء با مشاورین ما تماس بگیرید.
ورق استیل 304 مناسب کاربردهای غذایی، دارای درجه آستنیتی است که می تواند به شدت عمیق کشیده شود. این ویژگی باعث شده است که ورق استیل 304 درجه غالب مورد استفاده در کاربردهایی مانند سینک و قابلمه به حساب بیاید. نوع 304L نسخه کم کربن فولاد ضد زنگ 304 است. برای بهبود قابلیت جوشکاری در قطعات گیج سنگین کاربرد دارد. برخی از محصولات مانند لوله ها و صفحات ممکن است به عنوان ماده ی “دارای تاییدیه دوگانه” در اختیار باشند که با معیارهای 304 و 304L کاملا مطابقت دارد. خواص مکانیکی آلیاژهای فولاد زنگ 304 – ورق تا ضخامت 8 میلی متر به شرح زیر است.
خواص مکانیکی استیل 304

 • مقاومت کششی (MPa) 540 – 750
 • استرس اثباتی (MPa) 230 دقیقه
 • کشیدگی A50 میلی متر %45 دقیقه

استاندارد و گریدهای معادل استیل 304

فولاد ضد زنگ انواع 1.4301 و 1.4307 نیز به ترتیب به عنوان گریدهای 304 و 304L شناخته می شوند. نوع استیل 304 همه کاره ترین و پرمصرف ترین فولاد ضد زنگ است. هنوز نیز گاهی اوقات با نام قدیمی خود 18/8 معروف است که از ترکیب نوع 304 تشکیل شده است که 18٪ کروم و 8٪ نیکل دارد.
آلیاژ ضد زنگ نوع 304 یک گرید آستنیتی است. که به شدت عمیق می توان کشید. این ویژگی موجب این شده است که 304 درجه غالب مورد استفاده در کاربردهایی به امثال قابلمه و سینک های ضرفشویی باشد. برای خرید مخازن شوینده از شرکت ما کلیک کنید.

ترکیب شیمیایی استیل 304 مناسب کاربرد غذایی

ورق استیل 304 مناسب کاربردهای غذایی: بسیاری از محصولاتی که در داخل و اطراف خانه های خود استفاده می کنیم. از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. از کاسه، بطری آب، کارد و چنگال و لوازم خانگی، فولاد ضد زنگ املاک زیادی را اشغال می کند. عنصر کلیدی که فولاد را به عنوان ضد زنگ طبقه بندی می کند این است که آلیاژ آهن (مخلوط چند فلز) از حداقل 10.5٪ کروم تشکیل شده است.
در مخزن استیل عناصر آلیاژی برای افزایش ساختار و خواص آنها مانند شکل پذیری، استحکام و چقرمگی اضافه می شوند. ترکیبات شیمیایی این ورق استیل به شرح زیر است.

 • کروم

افزایش مقاومت در برابر اکسیداسیون
هرچه این درصد بیشتر باشد، مقاومت در برابر خوردگی بیشتر می شود

 • نیکل

عنصر ضروری در سری 300 فولاد ضد زنگ
استحکام و استحکام را فراهم می کند
مواد را غیر مغناطیسی می کند

 • مولیبدن

مقاومت در برابر سوراخ شدن فولاد ضد زنگ به دلیل کلریدها را افزایش می دهد
ترکیب شیمیایی استیل 304 مناسب کاربرد غذایی

 • تیتانیوم

برای تثبیت فولاد ضد زنگ در فرآیند تولید استفاده می شود

 • مس

به فولاد ضد زنگ آستنیتی حاوی مولیبدن اضافه شده است
مقاومت در برابر خوردگی در برابر اسید سولفوریک را بهبود می بخشد

 • کربن

همیشه در فولاد ضد زنگ وجود دارد
سطوح در همه انواع فولاد ضد زنگ به جز مارتنزیتی کم است
سطوح بالاتر مارتنزیتی استحکام و سختی را فراهم می کند

 • نیتروژن

مقاومت در برابر سوراخی را افزایش می دهد

 • سیلیکون

به فولادهای ضد زنگ حاوی مولیبدن اضافه می شود
مقاومت در برابر خوردگی در برابر اسید سولفوریک را بهتر می کند
مقاومت در برابر اکسیداسیون را بهبود می بخشد
برای آشنایی با مهمترین ویژگی خرید مخازن استیل از این صفحه بازدید کنید.

استاندارد و گرید معادل استیل 316

ورق استیل 304 مناسب کاربردهای غذایی: فولاد نوع 316 یک فولاد ضد زنگ کروم نیکل آستنیتی است. که بین دو تا سه درصد مولیبدن دارد. محتوای مولیبدن مقاومت به خوردگی را افزایش می دهد. مقاومت در برابر حفره شدن در محلول های یون کلرید را بهبود می بخشد و استحکام را در دماهای بالا افزایش می دهد. فولاد ضد زنگ نوع 316 مخصوصا در محیط های اسیدی موثر است. این درجه از فولاد در محافظت در برابر خوردگی ناشی از اسیدهای سولفوریک. هیدروکلریک، استیک، فرمیک و تارتاریک و همچنین سولفات های اسیدی و کلریدهای قلیایی موثر است.
استاندارد و گرید معادل استیل 316

تشخیص ورق استیل 304 و 316

فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فلزی بسیار محبوب و ارزشمند است. که ویژگی‌های مفید متعددی را برای کاربردهای تقریباً نامحدود در سراسر جهان ارائه می‌کند. ورق استیل های 304 و 316 دارای برخی از بهترین مقاومت در برابر خوردگی در دنیای فلز هستند. هر گرید آلیاژی خواص منحصر به فرد خود را حفظ می کند. تغییراتی را ارائه می دهد که به فولادهای ضدزنگ 316 و 304  کاربردهای صنعتی و منحصر به فردی دارند.
ورق استیل 304 مناسب کاربردهای غذایی: فولاد ضد زنگ از محبوب ترین و معروف ترین ترین فلزات است. که به دلیل ظاهر جذاب، نیاز به نگهداری کم و مقاومت بالا در برابر خوردگی و لکگی شناخته شده است. برخلاف فولاد کربن معمولی، فولاد ضد زنگ به راحتی در حضور آب اسیب نمیبینند.
هنگامی که استحکام و چقرمگی فولاد نیاز باشد. همراه با نیاز به مقاومت در برابر خوردگی، ضد زنگ اغلب گزینه مناسبی است. همه انواع فولاد ضد زنگ حداقل 10 درصد وزن کروم دارند.
بیشتر بخوانید: تفاوت انواع مخازن استیل 304 و 316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *