میکسر هموژنایزر بی صدا چیست

میکسر هموژنایزر بی صدا چیست: میکسر هموژنایزر  در میان همه انواع میکسرها شناخته شده است. این میکسر دارای پره‌های کوچکی است که برای مخلوط کردن پودرهای بهم چسبیده درون دستگاه کارایی دارد. این دستگاه هیچ‌گونه صدای اضافی یا لرزشی ندارد.

معرفی دستگاه هموژنایزر

دستگاه هموژنایزر یک وسیله آزمایشگاه یا دستگاه صنعتی است که مواد مختلفی مانند بافت هایی مثل گیاهان خاک, کاغذ, غذا و بسیاری از مواد دیگر را هموژنایز می‌کند. ابتدا کمی درباره هموژنیزیشن، هموژنایز یا همگن‌سازی توضیح می‌دهیم.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

هموژنایز یا همگن کردن عبارتی است که به ترکیب و میکس مایعات غیر محدود در یکدیگر گفته می‌شود. برای مثال یکی از قدیمی‌ترین مواد هموژنایز کردن فرایند تولید لبنیات است. در این فرایند چربی شیر از آن جدا می‌شود و با استفاده از دستگاه هموژنایزر مجدداً با شیر ترکیب می‌شود و  در سایر فرایند ها استفاده می‌شود.

خروجی دستگاه هموژنایزر ترکیب مواد با یکدیگر است. این ترکیب می‌تواند از طریق بدمیل، هموژنایزر التراسونیک، روتور یا استاتور هموژنایزرهای همزنی بسیاری از روش‌های فیزیکی دیگر نیز تولید شود.

دستگاه‌های هموژنایزر ضمن داشتن شباهت‌های بسیار به یکدیگر تفاوت‌های ریزی نیز در کارکرد خود دارند که باعث ایجاد معایب و مزیت‌های متفاوت می‌شوند. مزیت برخی از این دستگاه‌های هموژنایزر باعث می‌شود که کیفیت محلول افزایش و میزان هزینه‌ها کاهش یابد.

در میان دستگاه‌های متفاوتی که برای اختلاط و ترکیب مواد وجود دارند، میکسر هموژنایزر دستگاهی بسیار مدرن است. این وسیله یک روش مقرون به صرفه است و امولسیون و سوسپانسیون با غلظت‌های متفاوت را تولید می‌کند. میکسر دارای نمونه‌های بسیاری است که برخی از این نمونه‌ها درون ایران به شیوه الگو برداری و کپی برندهای اروپایی ساخت شده‌اند.

معرفی کلی میکسر هموژنایزر

میکسر هموژنایزر بی صدا چیست: سیستم هموژنایزر برای محصولاتی که باید کاملا استریل باشند مناسب است. خصوصاً محصولاتی که به استریل بودن کامل و ویژه نیاز دارند. این روش بسیار مفید است. محصولات تولید شده توسط این روش شامل موارد زیر است:

 انواع سس‌ها در صنایع غذایی

 انواع اکسیدان‌ها رنگ مو کرم‌ها و غیره در صنایع آرایشی

سوسپانسیون‌ها و امولسیون‌ها در صنایع دارویی

میکسر هموژنایزر دارای یک هموژنایزر روتاری با ساختار استریل است. کف مخروطی این دستگاه امکان تخلیه کامل مواد و سیرکوله کردن آن را ایجاد می‌کند. بنابراین شست‌و‌شوی این دستگاه بسیار سریع و آسان است.

معرفی کلی میکسر هموژنایزر

دستگاه هموژنایزر دارای سیستم خلأ است و باعث می‌شود با ایجاد مکش مواد خشک و مایع را مستقیماً به درون مخزن میکسر وارد کند. در سیستم کیفیتی این میکسرها دارای استاندارد GMP است و این استانداردها برای خط تولید گوناگون قابل مشاهده است.

ویژگی دستگاه‌ هموژنایزر

میکسر هموژنایزر تحت خلاء دارای یک سری ویژگی و مزیت اصلی است که ما آن‌ها را در اینجا آورده‌ایم:

 • افزایش بهبودی و کیفیت که باعث کاهش زمان فرآوری محصول به میزان کاهش ۶۰ درصدی زمان شده است.
 • داشتن امکان تکرار مراحل فرآوری تولید به طور مداوم و وابسته به نیاز افراد
 • برای همگن سازی محصولات با کیفیت بالا بسیار مناسب است و دارای طراحی Rotor-Stator است.
 • قابلیت بوگیری راحت و عالی بدون دردسر های میکسرهای قدیمی
 • داشتن امکان کنترل اندازه ذرات در زمانه فرآوری به وسیله دستگاه
 • دارای ویژگی تغییر دما در بین ۰ تا ۱۴۰ درجه سانتی گراد

موارد استفاده از دستگاه‌ هموژنایزر

هموژنایزر ها در صنایع شیمیایی بیوتکنولوژی  صنایع دارویی صنایع لبنیات برای تولید ماست بسته بندی شیر صنایع نوشیدنی برای تولید نوشابه در صنایع آرایشی بهداشتی برای تهیه انواع کرم کاربرد فراوان دارند. این دستگاه‌ها می‌توانند کیفیت رقابتی و ارزش افزوده را به محصولات شما اضافه کنند. این وسیله‌ها برای تولید خروجی‌های ذکر شده در زیر به کار می‌آیند:

 • کنترل ریزی برای تولید امولسیون نرم‌تر و صاف‌تر
 • افزایش ماندگاری بدون افزودنی
 • افزایش حفظ رنگ
 • افزایش حفظ آب
 • یک دستی محصول

به طور کلی هموژنایزر با طراحی صحیح می‌تواند افزایش کیفیت و کاهش هزینه محصول مورد نظر شما را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: مخزن استیل از کجا بخرم

موارد استفاده از دستگاه هموژنایزر

انواع دستگاه هموژنایزر

 • هموژنایزر اولتراسونیک

این مدل دستگاه هموژنایزر اولتراسونیک به کمک ترکیب  گرما و فشار در قسمت هد دستگاه امواج قوی را ایجاد می‌کند و در نتیجه کار را انجام می‌دهد. به این صورت که هد دستگاه، میکروحباب ایجاد می‌کند و سپس آن‌ها را با هم ترکیب می‌کند و انرژی ایجاد می‌نماید. در پایان کار همگن‌سازی و تخریب سلولی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: فروش مخزن استیل در شرق تهران

 • دستگاه هموژنایزر مکانیکی یا همان میکسرهای هموژنایزر

این دستگاه‌ها دارای سه نوع متفاوت هستند:

۱) بد میل

 ۲) تیغه‌ای

 ۳) روتور استارتور

همه این دستگاه‌ها به وسیله چرخش‌های مکانیکی عمل همگن‌سازی را انجام می‌دهند. و ما به دلیل اینکه باز شدن بیشتر این مبحث شاید موجب سردرگمی شما شود.

 • دستگاه هموژنایزر تحت خلأ یا تحت فشار

میکسر هموژنایزر بی صدا چیست: این نوع از هموژنایزرها معمولاً برای محصولات دارویی، لبنیات، بیوتکنولوژی و شیمیایی به کار می‌روند. نحوه کارکرد آن‌ها به این صورت است که مواد را توسط یک شیر فشار قوی از مجرای قوی شکاف دهنده با فشار بالا می‌گذرانند. اختلاف فشار موجود در دو طرف سر مجرا باعث ایجاد تلاطم می‌شود و در نتیجه ذرات آن خرد می‌شوند و همگن‌سازی انجام می‌گیرد.

میکسر هموژنایزر بی صدا چیست

مخلوط کردن انواع پودرها در اکثر صنایع با دستگاه میکسر پودر انجام می‌شود. میکسر پودر یک دستگاه مهم در صنعت است که مواد پودری را با هم مخلوط می‌کند. این دستگاه میکسر پودر ribbon belender دو نوع پره دارد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات مخازن استیل

 این پره‌ها در دو جهت جداگانه حول محور یک شفت، برای ترکیب دو یا چند پودر در زمانی کوتاه میکس دقیق را انجام می‌دهد. این میکسرها با داشتن پره‌کشی مارپیچی با حرکت رفت و برگشت در همه جهات، مواد مختلف را در زمانی کوتاه و با درصد بالا به صورت کاملاً یکنواخت با هم ترکیب می‌کنند. سرانجام یک مخلوط خمیر شکل و همگن ایجاد و تولید می‌شود قطر شافت اصلی حامله پرها آب سطح به عوامل مانند دانه بندی نوع مواد و چگالی است.

میکسر هموژنایزر بی صدا چیست

سیستم اسانس پاش قابل نصب برای همه مدل‌های میکسر است. این وسیله با یک مخزن استیل مواد تغذیه می‌شود. سپس به وسیله یک پمپ مواد به درون مخزن بلندر پمپاژ می‌گردد و در نهایت با پودر درون دستگاه میکس می‌شود. دریچه تخلیه دستگاه میکسر به دو شیوه اتوماتیک (دارای جک پنوماتیک) و یا دستی است. در هنگام سفارش طبق نیاز مشتری این دستگاه به صورت دو جداره نیز تولید می‌شود.

به منظور ایجاد ایمنی بیشتر در زمان کار قابلیت نصب سنسور را دارد و همچنین اینورتور برای کنترل سرعت نیز در دستگاه موجود است. برای مخلوط کردن پودرهای به هم چسبیده یا کلوخ ها پره‌های کوچکتر در دستگاه وجود دارند. این دستگاه فاقد هر نوع سر و صدای اضافی یا لرزش است. همچنین، دارای ضمانتنامه برای تمامی قطعات مانند گیربکس و موتور است.

دستگاه میکسر پودر یا ریبون بلندر در خط تولید چه محصولاتی کاربرد دارد

مواد شیمیایی، پودر های صنعتی، صنایع غذایی، کودهای شیمیایی و محصولات بهداشتی، پودرهای گیاهی، مواد دارویی، پودرهای خمیری و خوراکی، پودرهای مختلف با چگالی های متنوع کودهای شیمیایی و…

بیشتر بخوانید: مخزن استیل بهتر است یا مخزن پلی اتیلن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *