منبع آب استیل

برای تامین آب در مکان‌های که دسترسی به لوله کشی آب وجود ندارد، از منبع آب استیل یا مخزن آب استفاده می‌کنند. این مخازن بیشتر در کارخانه‌ها، باغ‌ها، مزارع و خانه‌های که دسترسی به آب شیرین لوله کشی ندارند استفاده می‌شوند.

منبع‌های آب را از جنس‌های مختلفی می‌سازند. استیل یکی از فلزهای پر کاربرد برای ساخت مخازن آب به شمار می رود. منبع آب استیل در برابر زنگ زدن و پوسیدگی بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل نگه برای نگه دارای آب آشامیدنی گزینه مناسبی هستند. البته منبع‌های آب را از جنس فلزهای دیگه مانند گالوانیزه یا آهن و پلاستیک نیز می‌سازند.

اما در بین فلزها جنس استیل به دلیل مقاومتی که دارد گزینه مناسب تری برای استفاده در صنایع غذایی محسوب می‌شود. در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک شده قصد داریم تا شما را بیشتر با منبع آب استیل آشنا کنیم. پس اگر به دنبال خرید منبع آب استیل هستید. خواندن این مقاله می تواند به شما کمک زیادی کند.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

ویژگی های منبع آب استیل

منبع استیل به مخازن آبی گفته می‌شوند که جنس بدنه آن‌ها از  ورق‌های استنلس استیل ساخته شده است. این ورقه‌ها برخلاف سایر ورقه‌های فلزی مانند گالوانیزه در برابر زنگ زدگی یا پوسیدگی بسیار مقاوم هستند.

به همین دلیل در صنایع غذایی از استیل برای ساخت مخازن استیل بسیار استفاده می‌شود. استیل‌ها تفاوت بسیار زیادی با سایر ورقه‌های فلزی که برای ساخت مخازن استفاده می‌شوند دارد. از منبع‌های استیل علاوه بر نگه دارای و ذخیره منابع آب، برای ذخیره، نگه داری، عمل آوری و پروسس سایر مواد مانند شیر و لبنیات، مواد نفتی، مواد اسیدی، دارو و.. نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زیرا استیل با موادی  که داخل آن نگه داری می‌شود واکنش نمی‌دهد و همین باعث شده است. که استیل  در بسیاری از صنایع  کارآمد باشد. لازم به ذکر است. که هر منبع استیلی که ساخته می‌شود با توجه به موادی که در داخل آن نگه داری می‌شود. از گرید خاصی از ورق های استنلس استیل ساخته می‌شوند.

منبع آب استیل از چه موادی ساخته می شود؟

منابع آب یا همان مخازن آب استیل، از ورقه های از آلیاژ استیل که متشکل از عناصری مانند، کربن، کروم، نیکل، سولفور، منگنز و سیلیسیوم است تولید می‌شوند. با کم و زیاد کردن در صد این فلز ها آلیاژ های متفاوتی از استیل به دست می‌آید.

هر کدام از رده های آلیاژ استیل برای نگه داری مواد خاصی کاربرد دارند. برای مثال رده آلیاژ برای نگه داری آب و مواد آشامیدنی رده 304 و 316 است. این رده از آلیاژ استیل در برابر پوسیدگی و خوردگی بسیار مقاوم است و با مواد داخل منبع واکنش نمی‌دهد. از این رو از این آلیاژ در صنایع غذایی که نیاز به نگه دارای مواد در مخازن است، استفاده می‌شود.

منبع آب استیل از چه موادی ساخته می شود؟

شکل ظاهری منبع آب استیل به چه صورت است؟

اصولا منبع یا مخازن را که برای نگه داری آب از آن ها استفاده می‌شود به صورت استوانه می سازند. اما با توجه به کاربرد و نیاز می‌توان آن را به شکل‌های مانند مخروطی، کروی، مکعبی و.. ساخت. هر کدام از این شکل ها برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مطلب پیشنهادی: مخزن استیل با کیفیت

از شکل‌های دیگر مخازن معمولا در صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی و داروسازی استفاده می‌شود. برای ذخیره آب در کارخانجات، باغ یا مکان‌های که دسترسی به آب شیرین وجود ندارد از منبع های استوانه ای که دارای شیر آب هستند استفاده می‌شود.

انواع مخزن استیل کدام ها هستند؟

لازم به ذکر است، که منبع‌های استیل در سه نوع تک جداره، دو جداره و سه جداره ساخته می شوند. شکل و کاربرد این مخازن بایکدیگر بسیار متفاوت است. و از هر کدام از آن ها برای کاربرد خاصی استفاده می‌شود.

مخزن استیل تک جداره چیست؟

یکی از انواع مخزن‌های استیل که کاربرد بسیار زیادی در صنایع دارند. مخزن استیل تک جداره می‌باشد. این مخزن‌ها دارای حجمی بین 500 الی 120000 لیتر هستند. به دلیل حجم زیاد این مخازن فشار بیشتری به دیواره های آن‌ها وارد می‌شود. به همین دلیل دیواره های آن را با ورقه های که قطر بیشتری دارند می سازند. معمولا از مخازن تک جداره برای نگه دارای مواد غذایی، دارو های شیمیایی و.. استفاده می‌شود. شکل ظاهری این مخازن نیز به صورت عمودی یا افقی ساخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید: میکسر هموژنایزر بی صدا چیست

انواع مخزن استیل

مخزن استیل دوجداره یا سه جداره چیست؟

نوعی دیگر از مخزن‌های استیل، مخزن های دو جداره یا سه جداره است. این مخازن با توجه به متریال و قطر آلیاژ به کار رفته در آن‌ها برای نگه داری مواد غذایی و مواد دارویی که تحت تاثیر دمای محیط هستند به کار می‌روند.

کاربرد این مخازن بیشتر در کارخانجات لبنیاتی، صنایع دارو سازی و.. است. به طور کلی این منبع ها برای نگه دارای و حمل موادی به کار می‌روند. که درجه دما باعث تغییر در آن‌ها می شود. برای مثال همه ما می دانیم که شیر ماده ای هست که به شدت به دما حساس است.

به همین دلیل مخزن های که شیر را حمل می‌کنند از نوع مخزن سه جداره یا دو جداره هستند. این مخازن از فاسد شدن شیر در حین حمل و جا به جایی جلوگیری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: روش های جوشکاری مخازن استیل

کاربرد منبع استیل چیست؟

 همان طور که به آن اشاره کردیم از مخازن و منبع های استیل برای نگه داری. فرآوری، جا به جایی و به عمل آوری مواد شیمیایی و مواد غذایی استفاده می‌شوند. منبع ها با توجه به موادی که در آن نگه داری می‌شود از جنس های مختلفی ساخته می‌شوند. همچنین شکل ظاهری مخزن ها نیز روی کاربرد آن ها تاثیر می‌گذارد.

کاربرد منبع استیل چیست؟

خلاصه

 به طور کلی می‌توانیم به گوییم که منبع آب استیل. برای نگه داری و جا به جایی و ذخیره مایعات به کار می‌رود. در مکان‌های مانند باغات، کارخانجات، انبارها و سایر مکان‌ها که دسترسی به آب لوله کشی وجود ندارد. از منبع آب برای تامین آب مورد نیاز استفاده می‌کنند.

علاوه بر این در صنایع مختلف مانند دارو سازی. صنایع غذایی و صنایع پتروشیمی از منبع‌ها برای ذخیره، فرآوری. به عمل آوری و جابه جایی مایعات و مواد استفاده می‌شود. منبع های استیل در سه نوع دوجداره، تک جداره و سه جداره تولید می‌شوند. هر کدام از این منبع ها برای کاربرد خاصی استفاده می‌شود.

به مطالعه خود ادامه دهید: بهترین تولید کننده میکسر هموژنایزر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *