مشکلات تولید کنندگان میکسر هموژنایزر تحت خلاء

بررسی تمامی مشکلات تولیدکنندگان میکسر هموژنایزر: امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمامی نیازهای دارویی و غذایی و… انسان از طریق تولیدات کارخانه ها و شرکت های خصوصی انجام می‌شود. این تولیدات با دستگاه‌های روز دنیا و بدون نیاز به دخالت انسان به انجام می‌رسد. در این خصوص دستگاهی به نام میکسر هموژنایزر تحت خلاء ساخته شده است. که توانایی همگن سازی محصولات و مواد اولیه را دارد.

این دستگاه در صنایع مختلفی مورد استفاده تولیدکنندگان مختلف قرار گرفته است. شاید با خودتان بگویید این دستگاه چه کاربردی دارد و در کدام صنایع مورد استفاده قرار گرفته است؟ در این مقاله با این دستگاه و مشکلات تولیدکنندگان با آن آشنا می‌شویم.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

میکسر هموژنایزر تحت خلاء چیست

میکسر هموژنایزر تحت خلاء دستگاهی است. که در صنایع موادغذایی، آرایشی و بهداشتی و داروسازی و… برای تولید انواع امولسیون‌ها و سوسپانسیون‌های موجود در آن صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. که مقرون به صرفه ترین روش به شمار می‌رود. این دستگاه وظیفه ریز کردن و همگن سازی ذرات مواد را به عهده دارد.
این دستگاه که از برندهای خوب اروپایی ساخته شده است. دارای بخش های مختلفی است که شامل: مخزن، پمپ خلا، انواع شیرآلات و…. می‌شود. این دستگاه برای محصولاتی استفاده می‌‌‌شود که کاملا استریل باشند و یا نیاز به استریل کامل داشته باشند. میزان ظرفیت و اندازه آن بسته به سفارش شما از 12 لیتر تا 2000 لیتر متغییر است.
سیستم های کنترل کامپیوتری، ابزار دقیق و جمع آوری داده ها در دسترس هستند. سیستم های خلاء و انتقال حرارت را می توان برای سهولت در نصب و حداقل نیاز به فضای کف در مونوبلاک تعبیه کرد.

مزیت های میکسر هموژنایزر تحت خلاء

دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء مانند باقی دستگاه‌ها و وسایل از مزیت‌هایی برخوردار است. که این دستگاه را مورد توجه خیلی از تولیدکنندگان قرار داده است:

1) همگن سازی مواد با کیفیت بالا

2) کاهش در زمان فراوری محصول

3) دارای دستگاه اسپتیک که باعث سرعت دادن به زمان شستشوی دستگاه است.

4) قابلیت تغییر دما

5) کنترل در اندازه ذرات محصولات

6) کف مخروطی آن جا به جایی مواد را آسان‌تر می‌کند

البته کیفیت این دستگاه به برخی موارد بستگی دارد که به شرح زیر می‌باشد:

1) سرعت به اندازه دستگاه: به صورت پیوسته و در مدت زمانی بسیار پایین

2) چند منظوره بودن دستگاه: چندکاره بودن دستگاه برخلاف دستگاه های دیگر

3) عدم برخورد و تماس با هوا: دور نگهداشتن مواد از هوا، زیرا باعث مشکل می‌شود.

4) پمپ کردن مواد: بدون نیاز به پمپ کمکی

5) تضمین کارایی آن: کارایی بالای دستگاه

مزیت های میکسر هموژنایزر تحت خلاء

 

مشکلات تولیدکنندگان با میکسر هموژنایزر تحت خلاء

این محصول معایبی هم دارد که برای تولیدکنندگان یک مشغله ذهنی و نگرانی در نحوه تولیداتشان را ایجاد می‌کند. ورود هوا به داخل محصولات یکی از بزرگترین مشکلات تولیدکنندگان میکسر هموژنایزر تحت خلاء در صنایع آرایشی و بهداشتی است. برخی دیگر از این مشکلات عبارت‌اند از:

1) رئولوژی های اصلاح کننده در دستگاه گلوله می‌شوند که با همزن‌های معمولی و ساده شکستن آنها دشوار است.

2) مخلوط کردن رئولوژیکی های اصلاح کننده با یک مایع و یا با یک پودر وقت گیر و هزینه ساز است.

3) محصولات و مواد ساینده به صورت دوغاب تهیه می‌شوند پس تجهیزات دستگاه باید توانایی جدا کردن را از یکدیگر داشته باشند.

 میکسر هموژنایزر تحت خلاء در صنایع مختلف

این دستگاه همانطور که گفته شد در صنایع متفاوتی کاربرد دارد که شامل موارد زیر می‌باشد:

آرایشی و بهداشتی: خمیر دندان‌ها، رنگ موها، ریمل و….

داروسازی: شربت، پماد و… مخزن مخلوط، مخازن تحت فشار، دستگاه تولید پماد که بر اساس مواد با کیفیت بالا و فناوری پیشرفته ساخته شده است. دارای ساختار معقول، عملکرد عالی، کیفیت پایدار و دوام طولانی مدت است. این یک محصول قابل اعتماد است که به طور گسترده در بازار شناخته شده است.

موادغذایی: انواع سس ها، غذای کودک، محصولات قنادی و…

 میکسر هموژنایزر تحت خلاء در صنایع مختلف

 

ایمنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء

1) دارای جدار دوم به عنوان عایق است

2) جهت کنترل دما جداره مخزن دارای ترمومتر است

3) اتصال‌های دستی و پنوماتیک

4) در صورت خواست مشتری واحد دوزینگ در دستگاه

5) قابلیت اتصال به تانک های فیدینگ فاز چربی و هاپر آب

6) امکان سیرکوله کردن

مطلب پیشنهادی: ویژگی های مخزن استیل با کیفیت چیست

طریقه کار میکسر هموژنایزر تحت خلاء

نحوه کار این دستگاه در ابتدا به این شکل است که آب و چربی به داخل هموژنایزر نفوذ می‌کند. که این ورود با کمک سیستم خلا انجام می‌شود.

مواد داخل دستگاه به میزان 1 میکرون خرد و با یکدیگر ترکیب می‌شوند. در مرحله بعدی برای ترکیب کامل مواد با خط سیرکوله مجدد به مخزن بر می‌گردد و با اسکرابر مجدد ترکیب می ‌شوند. این مراحل به دلیل مخروطی بودن کف دستگاه بهتر انجام می‌شود. برای تخلیه مواد از طریق یک شیر و یا خط سیرکوله، خارج می‌شود.

هموژنایزر فشار قوی NanoGenizer از یک مخزن تغذیه، پمپ فشار بالا، مبدل، صفحه کنترل PLC و محفظه تعامل الماس میکروسیال تشکیل شده است. سیستم پمپ بهداشتی هموژنایزر فشار قوی NanoGenizer قادر است. فشار مورد نظر را به جریان محصول وارد کرده و آن را از طریق محفظه میکرونی (میکروراکتور) فشار دهد تا نرخ برش بالا و ضربه قوی در داخل جریان ایجاد کند.

مطلب پیشنهادی: پمپ هموژنایزر چیست

این فرآیند باعث توزیع یکنواخت ذرات و اندازه ذرات کوچکتر می شود. میکسر امولسیون کننده خلاء از سه پردازش همزن کواکسیال استفاده می کند. که به طور پایدار برای امولسیون مناسب است. به طوری که مواد بسیار ریز درمان شده، ذرات ریز می شوند.

کیفیت امولسیون بر اساس نحوه توزیع ذرات در دوره آماده سازی تعیین می شود. هرچه ذرات کوچکتر باشند، امکان تجمع بر روی سطح کوچکتر است. بنابراین شانس امولسیون کردن کوچکتر می شود.

طریقه کار میکسر هموژنایزر تحت خلاء

 

نتیجه گیری

در هنگام خرید میکسر هموژنایزر تحت خلاء باید با توجه به نیاز خود و کاربردتان از آن ظرفیت مورد نظر خود را انتخاب کنید و دقت کنید. که اگر این ظرفیت کمتر شود جایگاه برای خرد شدن مواد کم می‌شود. اگر بیشتر از کاربرد شما باشد نه تنها کیفیت کار و محصول شما پایین می‌آید. بلکه هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت.

به یاد داشته باشید برای خرید این دستگاه باید به بهترین برند مراجعه کنید. که مهمترین هدف آنها کیفیت دستگاه ساخته شده باشد نه قیمت آن. اگر شما یکی از صاحبان صنایع نام برده باشید بهترین گزینه برای تولید محصولات بهتر و پیشرفت در زمینه کاری خودتان استفاده از دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء است.

به مطالعه ادامه دهید: مخازن استیل حمل شیر

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *