مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء یا همگن کننده خلاء مجموعه کاملی از اختلاط، پراکندگی، یک سیستم چند منظوره همگن کننده، امولسیون کننده و آسپیره کننده با سیستم کنترل الکترونیکی است. مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء  بسیار زیاد است.

این دستگاه همچنین می تواند با روغن محیطی، قوطی فاز آب، وکیوم، سیستم گرمایشی، سرمایشی و غیره استفاده شود. میکسر هموژنایزر برای طیف گسترده ای از محصولات ویسکوزیته، یعنی امولسیون ها و نیمه جامد، قابل استفاده است.

عملکردهای اختلاط، جاروبرقی، گرمایش، سرمایش و همگن سازی را در یک دستگاه ادغام می کند که منجر به کاهش قابل توجهی در زمان چرخه می شود. محدوده ما از مدل آزمایشگاهی 10 لیتری تا مدل تولیدی 6000 لیتری ظرفیت کاری را شامل می شود.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

دستگاه ميكسر هموژنايزر تحت خلأ روشی مقرون به‌صرفه برای توليد امولسيون و سوسپانسيون با غلظت ‌های مختلف به شمار می رود. در ادامه با مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء آشنا خواهید شد.

اصلی ترین مشخصات میکسر هموژنایزر تحت خلاء

دستگاه هموژنایزر تحت خلأ برای محصولاتی به کار می رود که کاملا استریل هستند. مخصوصا برای محصولاتی کاربرد دارد که به استریل کامل نیاز دارند از جمله در صنایع دارویی برای تولید امولسیون ‌ها و سوسپانسیون‌ ها، در صنایع آرایشی برای تولید انواع کرم ‌ها، رنگ مو، اکسیدان و در صنایع غذایی برای تولید انواع سس‌ ها کاربرد متنوعی دارند.

این دستگاه هموژنایزر روتاری با ساختار استریل دارد. کف مخروطی این هموژنایزر به دستگاه اجازه سیرکوله کردن و تخلیه کامل مواد را می‌ دهد که این امر در شستشوی سریع و آسان  این دستگاه تاثیر می گذارد. سیستم خلأ این دستگاه، اجازه مکش و ورود مواد خشک و مایع به طور مستقیم به داخل مخزن میکسر هموژنایزر تحت خلاء مربوط به این دستگاه را می‌ دهد.

کیفیت ساخت این دستگاه مطابق با استانداردهای خاص  GMP و استفاده از این دستگاه، عامل بهبود کیفیت محصولات خواهد شد.

نحوه کار با دستگاه میکسر هموژنایزر

آب و فاز چربی، مستقیما به داخل هموژنایزر از طریق سیستم خلأ انتقال می یابد و با اندازه 1 میکرون خرد و با یکدیگر ترکیب می ‌شوند. خط سیرکوله محصول را دوباره به مخزن باز می گرداند و محصول به وسیله اسکرابر ترکیب و به صورت کامل مخلوط خواهد شد.

شکل مخروطی کف مخزن در تخلیه و سیرکوله محصول نقش دارد. تخلیه محصولات، از طریق شیر تخلیه یا توسط خط سیرکوله انجام می گیرد.

نحوه کار با دستگاه میکسر هموژنایزر

با مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء اشنا شوید

عوامل موثر در کیفیت دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء

عوامل موثری در کیفیت میکسر هموژنایزر بستگی دارد که در ادامه تمامی این عوامل را شرح خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی: مخزن استیل دسته دوم و نکاتی درباره آن

مقدار سرعت دستگاه میکسر هموژنایزر

همه چیز در رابطه با میکسر هموژنایزر به سرعت دستگاه مربوط می شود. عملکرد دستگاه میکسر هموژنایزر باید به گونه ای تنظیم شود که به صورت دائم دستگاه در زمانی کم و معینی فرایند مورد نظر را انجام دهد. به صورت کلی تمام تنظیمات به گونه ای تنظیم شده اند که میکسر زمان میکس کردن را تا 90% کاهش دهد.

عوامل موثر در کیفیت دستگاه میکسر هموژنایزر تحت خلاء

چند منظوره بودن دستگاه میکسر هموژنایزر

از مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء بگذریمف نوبت به کیفیت دستگاه می رسد. کیفیت اصلی دستگاه به چند منظوره بودن مربوط است. زیرا سایر دستگاه ها از قابلیت جداگانه ای برخوردار هستند و نمی توانند به صورت چند منظوره عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

مطلب پیشنهادی: استاندارد طراحی مخزن استیل

این خصوصیت در دستگاه میکسر هموژنایزر باعث گردیده است که تمام عملکرد ها مانند فرایند های همگن سازی، کاهش اندازه ذرات، حذف گلوله های مواد، آسیاب، حل کردن، امولسیون سازی، هموژن کردن و مخلوط کردن با بهترین نحو انجام گیرد.

عدم تماس با هوا

تمام فرایندهای دستگاه به عدم تماس محصول با هوا بستگی دارد. دستگاه میکسر به صورت پیوسته از مخزن تا لوله کشی و مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء به گونه طراحی شده است که محتوا را به صورت کامل از تماس هوا دور نگه دارد. زیرا ورود هرگونه هوا ممکن است مشکلی را ایجاد کند.

پمپ مواد

نقش دستگاه میکسر در تولید انواع نوشیدنی را نمی توان نادیده گرفت.. این دستگاه پیوسته پمپ سانتریفیوژ دارد. این پمپ از نیروی مکشی بسیار قوی برخوردار است که باعث می شود تمام فرایند میکسر هموژنایزر بدون پمپ کمکی انجام گیرد. شما نیازی به انتقال مواد با لوله کشی و پمپ کمکی نخواهید داشت.

مطلب پیشنهادی: سازنده مخزن استیل

تفاوت دستگاه از نظر مشخصات فنی میکسر هموژنایزر تحت خلاء

این دستگاه هموژنایزر انواع مختلفی دارد. از مشخصات فنی و اصلی دستگاه هموژنایزر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مخازن استیل

از میکسر هموژنایزر در چه صنایعی استفاده می شود؟

از میکسر هموژنایزر تحت خلاء به عنوان بهترین میکسر سال 2022 در صنایع بهداشتی، آرایشی، داروسازی و غذایی استفاده می کنند. کاربرد این میکسر به عنوان سازنده سوسپانسیون و امولسیون، اسیب کننده و انحلال دهنده ذرات، انجام فرایند های شیمیایی. صنایع بهداشتی، تولید مواد ارایشی، تولید مواد آرایشی و تولید رنگ و همچنین رزین بسیار زیاد است.

به مطالعه ادامه دهید: شکل ظاهری مخزن استیل

خانه درباره ماتماس با ما
تماس