مخزن یا پاتیل رنگ استیل چرخدار

در این مقاله شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک درباره مخزن یا پاتیل رنگ استیل چرخدار صحیت میکنیم. با ما همراه باشید.
مخزن استیل از مخازنی است که سقف یا سر ندارد، به این صورت که آن مخزن استیل به شکل یک استوانه می‎باشد که تمام وجوه کناری و کف آن بسته است اما سر آن خالی و باز می‎باشد. در نتیجه هیچ پوشش یا سری ندارد. همین باز بودن سقف آن و نداشتن سر باعث می‎شود که بدون هیچ مشکلی زیر میکسر قرار بگیرد و رنگ‎ها را با هم ترکیب کند و رنگ سازی به آسانی انجام شود. به تعریف دیگر میکسر رنگ به راحتی وارد مخزن استیل می‎شود و می‎تواند رنگ‎ها را به اندازه کافی و مناسب هم بزند.

به طور حتم همه، حتی برای یکبار هم که شده تجربه رنگ آمیزی جایی یا شستن چیزی با سطل پر از مواد شوینده و کف را داشته‎اند مثل شستن ماشین، سخت‎ترین قسمت آن زمانی است که، برای اینکه جاهای مختلف را رنگ کنیم یا بخش‎های گوناگون ماشین را بشوریم مجبوریم سطل را به صورت مداوم جا به جا کنیم. اگر آن را بلند کنیم که سنگین است و اذیت کننده می‎باشد و اگر آن را هل دهیم، قسمتی از آن به بیرون می‎ریزد. این مخازن برای حل این مشکل در زیر خود چرخ‎هایی دارند که سبب می‎شود بتوان آنها را به راحتی جا به جا کرد.

مخزن یا پاتیل رنگ استیل

چرا باید از مخزن یا پاتیل رنگ استیل چرخدار استفاده؟

اولین و ساده‎ترین دلیلی که باعث می‎شود این مخازن را انتخاب کرد چرخدار بودن آن است، که سبب می‎شود بتوان آن را به راحتی جا به جا کرد و به دلیل حجم کافی و بالایی که دارد می‎توان از آن‎ها در کارگاه‎ها استفاده کرد و برای استفاده زیاد و گوناگون، رنگ زیادی درست کرد و دیگر نه نگران زحمت جا به جایی آن وجود دارد و نه دیگر لزومی به چند بار تولید رنگ می‎باشد.

یکی دیگر از موضوع‎های بسیار قابل اهمیت در عملیان رنگ کردن این است که رنگ خالص باشد و ترکیبات دیگر بعد از درست شدن رنگ درون آن قرار نگیرد، به همین دلیل برای بهداشتی بودن این مخازن و جلوگیری از نفوذ ضایعات و ترکیبات فرسایشی به درون مواد داخل مخزن، در ساخت این مخازن از جنس استیل ۳۰۴ و یا ۳۱۶ استفاده می‎شود. برای مثال اگر از جنس آهن در تولید این مخازن استفاده کنیم ممکن است مقداری براده آهن وارد رنگ و یا هر مواد دیگری که درون این مخزن استیل قرار می‏‎گیرد، شود.

جنس این مخزن رنگ

مخزن یا پاتیل رنگ به طور کلی با آلیاژ استیل ساخته می‎شود، همین موضوع باعث می‎شود که سطح صیقلی‎تری نسبت به آهن داشته باشد. که اکثر افراد آن را پاتیل رنگ می‎نامند. همانطور نیز، که گفته شد در این نوع از مخازن یا پاتیل‎ها نوعی از استیل به کار برده می‎شود که آن را بهداشتی کرده و به خلوص بیشتر مواد درون آن کمک می‎کند که به آن، استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ یا استیل نگیر ضد زنگ گفته می‎شود. این ترکیب بهترین ترکیبی است که مخزن می‎تواند داشته باشد اما به درخواست متقاضی یا مشتری بر اساس موادی که می‎خواهد درون مخزن استیل بریزد، این محصول می‎تواند با نوعی دیگر از متریال درخواستی نیز ساخته شود.

با توجه به این ویژگی‎ها باید ذکر کرد که این مخزن در صنایع مختلفی همچون رنگ سازی، چسب سازی، صنایع دارویی، صنایع غذایی، بهداشتی و درمانی و… کاربرد دارد.

مخزن رنگ استیل چرخدار

مخزن از جنس گالوانیزه

گاهی این مخازن را از ورق گالوانیزه نیز تولید می‎کنند که مزایایی نیز دارد، مانند:
– هزینه‌ی مربوط به نگهداری و تعمیر ورق‌های گالوانیزه بسیارکمتر از سایر ورق‌ها می‎باشد.
– هزینه‌ی تولید ورق‌های گالوانیزه از تولید تمام ورق‌هایی که در برابر خوردگی مقاوم هستند، کمتر است.
– جوشکاری این ورق‌ها به راحتی قابل انجام است.
– قابلیت فرم‌دهی و شکل‌دهی ورق‌های گالوانیزه بسیار بالا است. (حتی در برخی از موارد این ورق‌ها مطابق با درخواست مشتری، قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند.)
– این ورق‌ها، ظاهری براق و باکیفیت دارند.
– سختی بسیار زیادی دارند.
– فرآیند تمیزکاری ورق، بسیار ساده و راحت است.

اگر بخواهیم بین ورق استیل و ورق گالوانیزه مقایسه‎ای انجام دهیم، باید بگوییم که هر دو به دلیل ترکیباتی که دارند جز گران‎ها هستند اما اگر بخواهیم از نظر قابلیت شکل پذیری و فرم دهی آنها را بررسی کنیم باید بگوییم که ورق گالوانیزه جلوتر است، ولی نکته‎ای که باعث می‎شود ورق گالوانیزه با این همه مزایا انتخاب خوبی نباشد این است که برای استفاده از میکسر اصلا گزینه مناسبی نمی‎باشد.

مطلب پیشنهادی : کاربرد مخزن استیل 1000 لیتری

کاربرد های مخزن رنگ استیل

– نگهداری رنگ

جنس و شکل این مخازن باعث می‎شود در کنار نگهداری طولانی مدت و مقدار زیاد رنگ، کیفیت آن نیز حفظ می‎شود.

– جا به جایی رنگ درون کارگاه رنگ سازی

پیش تر هم گفته شد که به دلیل وجود چرخ‎های زیر آن دیگر می‎توان بدون بلند کردن و هل دادن رنگ را به هر جا که نیاز است، جا به جا کرد.

مخزن رنگ استیل

– جا به جایی مواد شوینده در داخل کارگاه

با حجم این مخازن می‎توان هر مقدار مواد شوینده را که نیاز است، درست کرد و با چرخ‎های آن درون کارگاه جا به جا کرد و نیازی به تولید مجدد نباشد.

– جا به جایی چسب در داخل کارگاه

یکی از موادی که واقعا مخزن استیل آن نیاز به چرخ دارد چسب است، زیرا از بقیه مواد سنگین تر است و به هیچ وجه نمی‎توان حجم زیادی از آن را بلند کرد و علاوه بر آن چرخدار بودن ان موجب سریع‎تر استفاده کردن از ان می‎شود و از خشک شدن آن قبل از استفاده در هدف ها مورد نظر، جلوگیری می‎کند.

– جا به جایی انواع رزین در داخل کارگاه را آسان‎تر می‎کند.

– جا به جایی اسیدها در داخل کارگاه با استفاده از این مخزن استیل بهترین انتخاب است زیرا از ریختن آن با هرگونه جا به جایی دیگر جلوگیری می‎کند.

بیشتر بخوانید : مخزن پروسس استیل چیست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *