مخزن گریس تحت فشار چیست

در این مطلب شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک با آوردن نکاتی مختصر در ارتباط با موضوع مخزن گریس تحت فشار چیست؟ به معرفی مخزن استیل و مخزن شوینده نیز پرداخته‌ایم.
این مخازن دارای پارامترهای مهمی مانند دمای مناسب و حداکثر فشار آنها هستند. لازم به ذکر است که تغییرات فشار در مخازن تحت فشار می‌تواند انفجار و تخریب شدیدی نیز ایجاد کند. به همین دلیل بهره‌برداری از آنها باید تحت نظارت سازمان‌های مهندسی و تحت کنترل قانون انجام شود.

مخازن گریس تحت فشار

محفظه‌های بسته‌ای که برای نگهداری ماده گریس در فشاری بیشتر از فشار 15psi یا 1atm طراحی و تولید می‌شوند، مخازن گریس تحت فشار هستند. این فشار در واقع فشار داخلی ناشی از سیال یا فشار خارجی ناشی از گرم شدن مستقیم یا غیرمستقیم مخازن است. داشتن اختلاف فشار خطرناک است و تغییرات فشار در مخازن تحت فشار ممکن است انفجار یا تخریب را ایجاد کند.
بنابراین، طراحی، ساخت و بهره‌برداری از مخزن استیل باید به وسیله سازمان‌های مهندسی و تحت نظارت قانونی انجام شود. از جمله پارامترهای مهم برای تعریف مخازن تحت فشار، دمای مناسب و حداکثر فشار مخازن هستند.

در این قسمت کمی ماده گریس را برای شما معرفی می‌کنیم. گریس یا به لفظ عامیانه گیریس، ماده‌ای جامد یا نیمه‌جامد است که دارای ۹ گرید متفاوت با مشخصات گوناگون است.

مخزن گریس تحت فشار

هر کدام از گریدها دارای مواد تشکیل دهنده متفاوتی است. گریس در واقع یک روانساز است که به طور تخصصی در روان‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثرا با آمدن اصطلاحات روان‌کاری و روان‌سازی در ابتدا روغن و وایسکازین به ذهن‌ها جاری می‌شود. اما در اینجا این نکته را ذکر می‌کنیم که گریس توانسته است در صنعت نقشی بهتر از روغن را ارائه دهد.
گریس با داشتن خاصیت چسبندگی و حالت نیمه جامد، منعطف‌پذیر است ولی جاری نمی‌شود. این ماده خیلی راحت به قطعه در حال حرکت می‌چسبد که این خاصیت دقیقا برعکس روغن است. تنها با یکبار استفاده از گریس می‌شود مدت زمان بیشتری یک قطعه مکانیکی را روان‌سازی کند. همچنین زمان بیشتری روان نگهدارد که این از نظر هزینه بیشتر مقرون‌به‌صرفه است.

گریس علاوه بر روان‌کاری، جهت آب‌بندی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و مقابله با زنگ‌زدگی کاربرد دارد و از جمله مزیت‌های استفاده از آن نیز محسوب می‌شوند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که گریس فقط برای روان‌کاری استفاده می‌شود و برای پاک کردن و انتقال حرارت کارایی ندارد.

مطلب پیشنهادی: مخزن استیل از کجا بخرم 

مخزن استیل

مخزن استیل در واحدهای صنعتی که نیازمند دوام بالای محصول هستند یکی از پرتقاضاترین انواع آنها است. در واقع یک سرمایه‌گذاری مدت‌دار در صنایع مختلف، هزینه برای خرید مخازن استیل است و دلیل آن جنس فلز مقاوم به زنگ‌زدگی و خوردگی آن است. قیمت یک مخزن استیل به وسیله موارد استفاده شده در آن یعنی همزن الکترونیکی یا الکتروموتور، مبدل حرارتی و غیره مشخص می‌شود. البته قیمت این محصول بنابر تجهیزات و نوع استیل و کیفیت جوش‌های به کار رفته شده در ساخت آن دارای تنوع زیادی در ظرفیت‌های مشابه است.

مخزن گریس تحت فشار چیست

مخزن استیل کوچک

کارفرمایان و مشتریان زیادی درخواست مخازن استیل کوچک را دارند. به دلیل اینکه این تولیدات نیازمند پروسه طولانی تولید و ریزه‌کاری‌های جوشکاری هستند تولید آنها مقرون‌به‌صرفه نیست. اما مجموعه ما با داشتن اهداف اشتغال‌زایی و درآمدزایی به استقرار خطوط برش و جوش سی‌ان‌سی CNC، شرایط ساخت و تولید مخازن استیل کوچک را نیز فراهم می‌کند. این مخازن استیل دارای حجم ۲۰ لیتر به صورت استوانه‌ای و مکعبی آغاز شده است و تا حجم ۵۰۰ لیتر نیز ادامه دارد.

البته گفتن این مسئله نیز لازم است که اگر درخواست مشتریان عزیز به تعداد زیادی برسد مثلا به اندازه ۲۰ عدد مخزن استیل ۲۰۰ لیتری، حتما روند تولید این مخازن صورت می‌گیرد. در این صورت با کار متوالی امکان سریع‌ترین زمان آماده‌سازی و تحویل فراهم می‌گردد.

مخازن شوینده

کاربرد مخازن شوینده دارای جنس‌های استیل و پلی‌اتیلن، در صنایع کوچک و بزرگ برای نگهداری و تولید تولیدات مختلف است. صنایع بهداشتی و تولید مواد پاک‌کننده از این نوع مخازن همزن‌دار و نگهدارنده استفاده می‌کنند. مخازن شوینده طبق نوع ماده‌ای که در آن نگهداری می‌شود و یا میزان عایق حرارتی آن دارای انواع متفاوت و کاربردهای مخصوصی هستند. مخازن شوینده استیل ‌نسبت به نوع دیگر دارای مقاومت در اثرات باقی‌ماندن مواد اولیه مانند بو و رنگ و مقاومت دمایی دارای عملکرد بهتری است.

بیشتر بخوانی: فروش میکسر هموژنایزر در غرب

این مخازن به طور کلی به شکل استوانه‌ای هستند اما طراحی قسمت بالا و کف مخزن در زمان ساخت دارای اهمیت ویژه‌ای هستند. این مخازن در زمان تولید باید در سطح بالا و پایین برای تخلیه کامل مایعات و همچنین تحمل کردن وزن موتور به شکل محدب ساخته شوند در این صورت در تراز کامل با زمین قرار می‌گیرند.

در زمان تولید مواد شوینده، ذخیره‌سازی محصول نهایی و مواد دارای اهمیت زیادی است. این مخازن نباید این گونه‌ای باشند که مواد شوینده در آنها دچار تغییر رنگ و بو توسط اسانس‌های موجود در آنها شود.

جنس استیل برای این مخازن بهترین متریال است به این دلیل که از تغییر کیفیت و رنگ و بوی مواد درون آن جلوگیری می‌کند. نام دیگر مخازن استیل میکسرهای استیل است و درون این مخازن همه مواد اولیه برای ایجاد محصول جدید با همدیگر مخلوط و ترکیب می‌شوند. این مخازن استیل برای ذخیره کردن مواد شوینده تولیدی و یا انتقال به درون ظروف برای فروش در بازار کاربرد خاصی دارد.

مخزن گریس تحت فشار چیست

مخزن شوینده چه کاربردهایی دارد؟

مخزن شوینده یا میکسرهای استیل شوینده در تولید و ذخیره‌سازی شوینده‌های بهداشتی مانند انواع شامپوهای سر و بدن، مایع دستشویی و مایع ظرفشویی کاربرد دارد. این مخازن اکثراً دارای شکل استوانه‌ای هستند و کف و سطح بالای آنها متناسب با کاربردشان طراحی متفاوتی دارند.

مخزن شوینده باکیفیت و خوب دارای شیوه جوشکاری دقیقی است و جنس آن از استلنس استیل ضدزنگ ۳۴۰ ساخته می‌شود. این مخازن شوینده باید هیچگونه درز یا شکافی نداشته باشند که موجب هدر رفتن مایعات و یا ترکیب ناکامل مواد اولیه نشوند. این مخازن علاوه‌بر صنعت بهداشتی و تولید مواد پاک‌کننده در صنایع دیگری مانند تولیدی صنایع غذایی، تولیدی صنایع دارویی و پتروشیمی نیز کاربرد دارند.

مطلب پیشنهادی: مخزن استیل با کیفیت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *