مخزن استیل ضد اسید

آیا به دنبال خرید مخزن استیل ضد اسید هستید؟ اما نمی‌دانید از کجا و چگونه خرید کنید؟ مخزن‌های استیل دارای انواع و نمونه‌های مختلفی می‌باشند که در این متن یکی از بهترین نمونه‌های آن یعنی مخزن استیل ضد اسید را برای شما معرفی کردیم.

مخزن استیل ضد اسید در بین انواع مخزن استیل برای جابه‌جایی و محافظت عناصر گوناگون به کار گرفته می‌شود. در صنایع مختلف اعم غذایی، دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این مخازن در زمان‌هایی که بحث زنگ زدگی و بهداشتی مدنظر باشد. باگنجایش‌های متعدد برای ترابری اقسام مواد پودری نظیر سیمان. آرد و مایعاتی چون شیر، آب شرب، اسید، مایعات نفتی و روغن در مکان‌های مختلف استفاده می‌شود.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک
کاربرد مخزن استیل چیست؟

همانطور که می‌دانید مخزن دارای استقامت خیلی بالایی در برابر زنگ زدگی، فرسودگی. ضرب دیدگی، سابیدگی می‌باشند و همچنین میزان استقامت برشی آن نیز بسیار زیاد است. به همین دلیل از آن با سطح کیفی بالا مخازن استیل ضد اسید برای مخازن اندوخته مواد شیمیایی به دلیلشکل سنگین مواد. مخزن برای محافظت الکل و مواد دارویی. مخزن دو جداره برای حفاظت از شیر و لبنیات و یا مخزن ۳ جداره برای محافظت از بستنی و دیگر مواد غذایی و… استفاده می‌شود.

آیا قیمت مخزن استیل ضد اسید زیاد است؟

بسیاری از افراد تصور دارند که قیمت مخازن استیل بسیار بالا است. مخصوصاً اگر برای ساخت مخزن از مواد عالی مانند ورق استیل ضد اسیداستفاده شده باشد. درصورتی که قیمت مخازن استیل به پارامتر‌های مختلفی بستگی دارد. که در ادامه به توضیحاتی درباره آن‌ها خواهیم پرداخت.
برای مثال از پارامتر‌های تعیین قیمت مخازن استیل می‌توانیم به گنجایش، فشار، حرارت، گونه مواد درون مخزن. افقی بودن یا عمودی بودن، دارای نردبان یا برعکس، پایه دار یا بدون پایه و… اشاره داشته باشیم.

همچنین از لحاظ دیگرنوع مواد درون مخزن تعیین‌کننده این است که شما از کدامین نوع استیل در تولید مخزن برای سفارش باید استفاده کنید. برای مثال قیمت مخزن استیل ضد اسید بهدلیل استفاده از ورق استیل ضد اسید در ساخت از مخزن استیل عادی بیشتر است. همچنین قیمت مخزن استیل ۳۱۶ بیشتر از استیل ۳۰۴ می‌باشد.

 اما علاوه بر نوع ورق به کارگرفته شده در ساخت قطر ورق استیل در سنگینی استیل کاربردی در تولید مخزن مؤثر است. زیرا هر چقدر میزان فشار درون مخزن و ارتفاع مواد درون مخزن بیشتر باشد. قطر بدنه مخزن نیز بالاتر می‌رود. قابل ذکر است که عمده‌ترین ایراد مخزن‌های مختلف که دارای قیمت بسیار بالایی هستند. بهره‌مندی از جایگاه خود به عنوان مخازن پلی‌اتیلن است.

قیمت مخزن استیل ضد اسید

ساخت مخزن با ورق استیل ضد اسید

ورق استیل ضد اسید یکی از پر مصرف‌ترین ورق‌های مهندسی می‌باشد. ساختار ویژع این ورق به دلیل وجود کروم ۱۲ در درصد در سطح آن مانند عایقی بر روی آلیاژ چسبیده است. که باعث خاصیت ضد خورندگی و مقاومت بالا در برابر عوامل فرسایش‌زا و اکسید‌کننده می‌شود. همچنین این ورق دارای سطوح زیرین بسیار قوی می‌باشد. پر مصرفترین ورق‌های ضد اسید برای ساخت مخازن:

ورق ضد اسید سری ۳۰۴ یکی از بهترین ورق‌ها برای ساخت مخزن است. اما از نمونه‌های دیگر ورق استیل ضد اسید براساس میزان آلیاژ و عناصر به کاررفته می‌توانیم به ورق ۳۰۴ نیز اشاره داشته باشیم.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره مخازن استیل تحت فشار

قابل ذکر است که آلیاژ یک ورق تعیین‌کننده کیفیت و کاربرد‌های متفاوت یک ورق است. برای مثال نوعی از این ورق‌ها که به وفور در صنعت استفاده می‌شود استیل‌های ضد اسید سری ۳۰۴ می‌باشد این نوعورق ضد اسید سری ۳۰۴ یکی از بهترین ورق‌ها برای ساخت مخزن است. اما از نمونه‌های دیگر ورق استیل ضد اسید براساس میزان آلیاژ و عناصر به کاررفته می‌توانیم به ورق ۳۰۴ نیز اشاره داشته باشیم.

قابل ذکر است که آلیاژ یک ورق تعیین‌کننده کیفیت و کاربرد‌های متفاوت یک ورق است. برای مثال نوعی از این ورق‌ها که به وفور در صنعت استفاده می‌شود استیل‌های ضد اسید سری ۳۰۴ می‌باشد. این نوع که به ۱۰/۱۸ نیز شناخته می‌شود. ورق استیل ۳۰۴ دارای ۱۸ در کروم و حدود ۸ تا ۱۰ درصد نیکل است.

موارد مصرف ورق ضد اسید سری ۳۰۴

ساخت مخازن آب سخت‌گیری شده و هوای فشرده برای استفاده در صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، نگهداری سوخت‌های فسیلی و…

بیشتر بخوانید: طول عمر میکسر هموژنایزر تحت خلاء

ساخت مخزن با ورق استیل ضد اسید

موارد مصرف ورق ضد اسید سری ۳۱۶

استیل ضد اسید سری ۳۱۶ نسبت به نوع ۳۰۴ از کیفیت بصری بالاتری برخوردار است. زیرا این نوع دارای ۱۶ درصد کروم و ۱۰ درصد نیکل و بین ۲ تا ۳ درصد مولیبدن است. که باعث شده تا به عنوان یکی از بهترین ورق‌های ساخت مخزن شناخته شود.

همانطور که گفته شد آلیاژ‌های به کارگرفته شده در ساختار این ورق مهم‌ترین دلیل برایکیفیت بخشیدن به این نوع نسبت به سری ۳۰۴ با وجود مولیبدن است. وجود خوابیدن در سطح آن باعث شده تا این سری از استیل در برابر تماس با عوامل خورنده بتواند مدت‌ها کیفیت خود را حفظ کند و هیچگونه تغییر نداشته باشد.

از موارد استفاده از مخزن‌های تولید شده با ورق استیل ۳۱۶ می‌توانیم به صنایع دارویی و شیمیایی. محیط‌های کلرایدی و آلوده دریایی، مخازن پتروشیمی، صنایع کاغذ وخمیر کاغذ و….. اشاره داشته باشیم.

عواملی که باعث خوردگی در استیل می شود

یکی از سوالات مهم برای استفاده از ورق استیل ضد اسید این است. که چرا باید از این ورق استفاده کنیم. در حالت کلی مواد خورنده را عامل اصلی خوردگی در استیل می شناسند.

مطلب پیشنهادی: پروفیل استیل چیست و چه مزایایی دارد

مواد خورنده غالباً ماهیتی اسیدی دارند و در زمان برخورد با فلزات می‌توانند باعث آسیب به آن ها باشند. همچنین درصورتی که این مواد با پوست برخورد داشته باشند، باعث سوزش در آن خواهد شد. از پرمصرف ترین اسید هایی که در صنایع از آن ها استفاده می شود. می توان به نیتریک اسید، هیدروکلریک اسید، سولفوریک اسید. فسفریک اسید، کربوکسیلیک اسید و سولفونیک اسید و… اشاره داشت.

عواملی که باعث خوردگی در استیل می شود

به همین دلیل شما برای ساخت مخزن استیل، میتوانید از ورق‌های ضد اسید استفاده کنید. دقت داشته باشید هرکدام از این اسیدهای نام برده می‌توانند در استیل ایجاد خوردگی کنند. که انواع این خوردگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

خوردگی های یک دست و یک نواخت در استیل

خوردگی های منطقه‌های خاص در استیل

کنگره کنگره شدن سطح مخزن

حفره دار شدن مخزن و از بین رفتن سطح آن

خوردگی های بین دانه ای سطح مخزن

ترک خوردن سطح مخزن و ازکار افتادن کاربرد آن

به مطالعه خود ادامه دهید: چه صنایعی از مخزن استیل استفاده می کنند

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *