مخزن استیل با کیفیت

مخزن استیل با کیفیت، محفظه‌ای مقاوم و ضد زنگ برای نگهداری و ترابری طیف گسترده‌ای از مواد است. شاید نام مخزن استیل برایتان آشنا نباشد و آنچنان سر و کاری با آن نداشته باشید. اما جالب است بدانید که اکثر مواد غذایی، شیمیایی، دارویی و.. که در زندگی روزمره از آن استفاده می‌کنید. اعم از آب شرب، شیر، آرد، مواد دارویی مختلف، مصالح ساختمانی سیمان، گچ و… در مراحل تولید و توزیع در این مخازن نگهداری و حمل می‌شوند.

در حقیقت مخزن استیل با دارا بودن ویژگی‌های منحصر به فرد و مزایای استفاده در هر شرایط، سال‌هاست جزو پرکاربردترین مخازن در خط تولید مواد گوناگون غذایی، شیمیایی، دارویی و.. است.

اما این ویژگی‌های تمایز دهنده چه هستند؟ آیا همه مخازن استیل برای حوزه‌ها و صنایع نامبرده کاربردی اند؟ مخزن استیل با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد و در چه شرایطی بکار برده می‌شود؟

برای پاسخ به این سوالات لازم است به طور دقیق و کلی با ویژگی‌های عمده و تمایز دهنده مخزن استیل با دیگر مخازن آشنا شویم. ضد زنگ بودن، سازگاری با شرایط استریل، مقاومت در برابر حرارت، انعطاف پذیری بالا و… از ویژگی‌های اصلی مخزن استیل با کیفیت هستند.

به منظور اهمیت بالایی که این نوع مخزن در صنایع مختلف داراست و یکی از الزامات فرآیند تولید، ذخیره و توزیع انواع گسترده‌ای از مواد است. در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل این نوع مخزن پرداخته و ویژگی‌های مخزن استیل با کیفیت و مرغوب را با هم بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

معرفی مخزن استیل یا مخزن استلنس استیل

استیل یا فولاد زنگ نزن یا استلنس استیل، آلیاژی تهیه شده از عناصر آهن، نیکل و کروم است که با قدمت کمتر از ۱۰۰ سال، جایگاه بسیار خوبی در صنعت پیدا کرده است. یکی از مراحل مهم و کلیدی در فرایند تولید، نگهداری و ترابری مواد مختلف اعم از مواد غذایی استریل، مواد دارویی، مصالح ساختمانی، مشتقات نفتی و صنعت پتروشیمی و… است.

تا پیش از کشف و تهیه آلیاژ فولاد زنگ نزن یا استلنس استیل پیدا کردن ماده مناسب برای ساخت مخزن مناسب و کاربردی حمل هر ماده‌ کار چندان ساده‌ای نبود. هر عنصر فلزی و غیر فلزی بکار رفته در ساخت مخزن دارای مزایای کمی بوده و تنها برای استفاده و نگهداری تعداد کمی مواد بکار می‌رفت.

 به عنوان مثال هر چند مخازن آهنی مقاومت بالایی برای حمل داشتند. اما از قابلیت ضد زنگ و ضد آب بودن که برای حمل و نگهداری بسیار مواد الزامی است، محروم بودند.

و یا مخازن مسی که بسیار مستحکم و برای حمل برخی مواد کاربردی بودند. در مجاورت آب و کاربرد به عنوان منبع ذخیره و ترابری آب قابلیت‌های کافی را نداشتند و با ایجاد واکنش‌ها روی بو و رنگ آب تاثیر می‌گذاشتند.

این موضوع سبب شد صنایع مختلف به فکر ساختن مخزن استیل جدیدی بیافتند تا بتوانند گستره وسیعی از مواد را بدون واکنش منفی و با نهایت مقاومت ذخیره و حمل کنند.

تولید مخزن استیل با کیفیت بالا

صنایع امروز و آسودگی بسیاری از مراحل تولید مدیون اختراع فولاد زنگ نزن یا استلنس استیل هستند. در سال ۱۹۱۳ بود که هری برلی، فلزکار اهل انگلستان با بکار بردن کروم ۱۲.۸ درصد عنصر پرکاربرد استلنس استیل را پدید آورد. این ماده تا سال‌ها پس از کشف با ویژگی مقاومت در برابر خوردگی از سایر مواد متمایز می‌شد و از این جهت مورد استفاده برای حمل و نقل مواد اسیدی از جمله نیتریک اسید قرار می‌گرفت.

تولید مخزن استیل با کیفیت بالا

 چند سالی گذشت و همچنان پتانسیل بالای استیل برای استفاده گسترده در صنعت ناشناخته باقی ماند. تا اینکه در سال ۱۹۲۷ شرکت آمریکایی تولید کننده محصولات لبنی دست به اقدامی جدید زد و برای نخستین بار برای حمل تولیدات غذایی و آشامیدنی خود از مخزن استیل با کیفیت استفاده کرد.

این زمان نخستین باری بود که تا این اندازه مزیت‌های مخزن استیل مورد توجه قرار گرفت. از آن زمان به بعد روز به روز کاربردهای مخزن استیل بیشتر نزد صنایع مختلف شناخته شده و تولید این مخزن با کیفیت افزایش می‌یافت.

انواع مخازن استیل با کیفیت

مخازن استیل که امروزه به طور گسترده‌ای در صنایع ساخته و بکار برده می‌شوند. بر اساس پارامترهای مختلف از جمله ضخامت و نوع ورق استیل، تعداد جداره‌ها، شکل مخزن و… به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

انواع مخازن استیل با کیفیت‌ و کاربری‌های مختلف بر اساس نوع ورق شامل مخزن تهیه شده از ورق استیل 304، 316 و 307 هستند.

مخازن استیل متنوع بر اساس نوع کاربرد در شکل‌های متنوع مکعبی، کروی، مخروطی، استوانه‌ای، هرمی و انواع یک جداره، دو جداره، سه جداره یا پروسس تانک نیز ساخته می‌شوند.

شایان ذکر است که انواع و اقسام مخازن استیل با بهترین کیفیت در گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک تهیه می‌شوند. می‌توانید انواع مختلف مخازن استلنس استیل با کیفیت را با مناسبترین قیمت از این مجموعه تهیه نمایید.

مخزن استلنس استیل با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد

معرفی مهمترین ویژگی‌های مخزن استلنس استیل با کیفیت

تا به اینجای نوشته به طور مختصر با مخزن استیل، کاربردها و انواع آن آشنا شدیم. در واقع در اینکه مخزن استیل یکی از بهترین گزینه‌هایی ست که می‌توانید برای خط تولید، ذخیره و جابجایی مواد مورد نظر خود استفاده کنید. هیچ شکی نیست اما مزایای نامبرده هر مخزن استیل را شامل نمی‌شود!

مخزن استلنس استیل با کیفیت چه ویژگی هایی دارد

خرید مخزن استیل با توجه به مورد بکارگیری و بودجه مورد نظر انتخاب‌های متنوعی را در اختیار ما قرار می‌دهد. نکته‌ای که در خرید مخزن استیل بسیار حائز اهمیت است، این است که مخزن استیل با کیفیت را از کارخانه‌ای مطمئن و معتبر خریداری کنید. اما مخزن استیل با کیفیت چه مخزنی است؟ چه ویژگی‌هایی دارد و در کجا بکار برده می‌شود؟

در ادامه به بررسی مهمترین ویژگی‌های مخزن استلنس استیل با کیفیت خواهیم پرداخت.

مخزن ضد آب

مهمترین وجه تمایز استلنس استیل یا فولاد زنگ نزن با دیگر مواد، نفوذ ناپذیری کامل آن نسبت به آب است. مخزن استیل با کیفیت نه تنها نسبت به آب نفوذ ناپذیر است. بلکه با اکسیژن نیز واکنش نمی‌دهد و ضد زنگ است. از این رو با خیال راحت در ذخیره و حمل آب آشامیدنی، شیر و دیگر مایعات که با فلزات دیگر واکنش نشان می‌دهند، بکار می‌رود.

بیشتر بخوانید: مخزن استیل از کجا بخرم

سازگار با سلامت و مواد مختلف

استیل بکار رفته در مخزن استیل هیچ ماده مضر و سمی ندارد و در مجاورت مواد غذایی، اسیدی، شیمیایی و دارویی هیچ تاثیری روی ماده نمی‌گذارد. به همین منظور برای ذخیره و حمل انواع و اقسام مواد کاربردی بوده و می‌تواند شرایط استریل را به خوبی فراهم کند. مواد غذایی و آشامیدنی چون آرد، شیر، شکر، انواع عرقیجات گیاهی، محصولات لبنی و.. در مخازن استیل حمل می‌شوند.

استحکام و ماندگاری بالا

آلیاژ فولاد زنگ نزن ترکیبی از آهن، نیکل و کروم است که از لحاظ استحکام، مقاومت و ماندگاری جزو بهترین‌هاست.

مقاومت بالا در برابر خوردگی

مخزن استیل مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و واکنش با اسید و بازها دارد. (به خاطر بیاورید که از ابتدای اختراع از مخازن استیل برای حمل نیتریکاسید استفاده می‌شد!) استیل با کیفیت بدون هیچ آسیبی می‌تواند اسیدها و قلیاهای مختلف را حمل کند.

مطلب پیشنهادی: مخزن استیل بهتر است یا مخزن پلی اتیلن

مخزن استلنس استیل با کیفیت چه ویژگی هایی دارد

آنتی باکتریال

خاصیت ضد میکروب از ویژگی‌های مهم مخزن کاربردی در صنعت مواد غذایی و آشامیدنی است. خوشبختانه مخزن استلنس استیل با کیفیت ضد میکروب یا آنتی باکتریال است و امکان نفوذ و رشد هیچ گونه باکتری، ویروس، قارچ، خزه و میکرو ارگانیسم را نمی‌دهد.

البته این موارد تعداد کمی از مزایای مخزن استیل بودند. در حقیقت مزایای مخزن استیل بی شمار است.

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل مخزن استیل با کیفیت را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه به منظور ذخیره و حمل مواد غذایی، شیمیایی و.. گوناگون قصد تهیه مخزن استیل را دارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم با کیفیت‌ترین مخازن را با قیمت مناسب از گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: میکسر هموژنایزر بی صدا چیست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *