مخازن شوینده: امروزه شاهد نقش عمده انواع مخازن شوینده استیل و پلی‌اتیلنی در صنایع کوچک و بزرگ برای تولید و نگهداری محصولات مختلف هستیم. یکی از صنایعی که در کشور به وجود این نوع مخازن نگه‌دارنده و همزن دار اهمیت زیادی می‌دهد. صنعت بهداشتی و تولید مواد پاک‌کننده است.

مخازن شوینده در انواع مختلفی تولیدشده و هرکدام از آن‌ها بسته به نوع ماده‌ای که قرار است. در آن نگهداری شده یا برحسب میزان عایق حرارتی که قرار است باشند. کاربرد مخصوصی دارند. در این میان تمرکز ما بیشتر بر روی مخازن مواد شوینده استیل است. زیرا این مخازن نسبت به نوع دیگر ازنظر مقاومت دمایی و به‌جا ماندن اثرات مواد اولیه مانند رنگ و بو عملکرد بهتری دارند.

شکل کلی این مخازن استوانه‌ای بوده. اما نکته مهمی که در هنگام ساخت آن‌ها باید در نظر گرفته شود. طراحی قسمت رو و کف این مخازن است. درواقع مخزن شوینده خوب، مخزنی است که سطح بالایی و پایینی آن برای تخلیه کامل مایعات و تحمل وزن موتور به‌صورت محدب ساخته‌شده و در تراز کامل با زمین قرار دارد. گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک افتخار دارد که با طراحی و تولید این مخازن در خدمت شما باشد.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

مخازن شوینده چیست

ذخیره‌سازی مواد و محصول نهایی در حین فرآیند و انتهای آن در صنعت تولید مواد شوینده از اهمیت زیادی برخوردار است. مخازن نگهداری مواد شوینده باید به‌گونه‌ای باشند که موجب تغییر رنگ و بوی مواد شوینده. به‌واسطه اسانس‌هایی که در آن‌ها وجود دارد نشوند.
استیل بهترین متریال برای ساخت این‌گونه مخازن بوده و از تغییر رنگ و بو و کیفیت مواد شوینده جلوگیری می‌کند. مخازن استیل که در صنعت با نام میکسرهای استیل نیز شناخته می‌شوند. اغلب منظور مخازنی هستند که در آن تمامی مواد اولیه برای تبدیل‌شدن. به محصول با یکدیگر ترکیب‌شده و مخلوط می‌شوند.
مخازن استیل شوینده و میکسرهای استیل شوینده را می‌توان جدا نیز در نظر گرفت. و گفت که هر مخزن زمانی که بخواهد وارد خط تولید شود. مورداستفاده قرار می‌گیرد یا برای ذخیره مواد شوینده تولیدی و انتقال به ظروف برای فروش در بازار. این مخازن اهمیت زیادی دارند.

کاربرد مخزن شوینده

مخازن شوینده یا میکسرهای استیل شوینده و یا مخازن استلنس استیل در صنعت. برای تولید و ذخیره‌سازی انواع شامپو سر و بدن، مایع ظرف‌شویی. مایع دستشویی و شوینده‌های بهداشتی کاربرد ویژه‌ای دارند. اغلب مخازن مواد شوینده به شکل استوانه‌ای طراحی‌شده. و سطح کف و بالایی آن متناسب با کاربردی که قرار است داشته باشند.
می‌تواند طراحی متفاوتی داشته باشد. یک مخزن شوینده خوب باکیفیت از استلنس استیل ضدزنگ 304 تولیدشده و نحوه جوشکاری آن نیز به‌گونه‌ای دقیق خواهد بود. که بدون هیچ درز و شکافی باشد تا از هدر رفتن مایعات و ترکیب نشدن کامل مواد اولیه جلوگیری شود.مخزن‌های شوینده همزن دار تنها در صنعت بهداشتی و تولید مواد پاک‌کننده کاربرد نداشته. و در صنایع دیگر برای مصارف متنوع‌تری نیز در صنایع دیگر مورداستفاده قرار می‌گیرند. تعدادی از کاربردهای مخازن استیل عبارت‌اند از:

  • تولیدی صنایع دارویی
  • تولیدی صنایع غذایی
  • پتروشیمی

کاربرد مخازن شوینده

انواع مخازن شوینده

در صنعت از انواع مخزن‌های شوینده با شکل‌ها و ابعاد متنوعی استفاده می‌شود. به‌طورکلی مخازن مواد شوینده در دو نوع پلی‌اتیلن و استیل در دسترس هستند. که نوع پلی‌اتیلن به دلیل اینکه پس از مدتی می‌تواند باعث تغییر رنگ و بوی مواد شوینده شود. زیاد مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. مخازن استیل مواد شوینده به‌صورت یک جداره، دوجداره و سه جداره تولید و در صنعت به کار گرفته می‌شوند. که هرچه تعداد جداره‌ها بیشتر شود.از آن مخزن می‌توان برای سرد کردن، گرم کردن، جوش آوردن و حتی پاستوریزه‌کردن برخی از سیالات برای تولید شوینده استفاده کرد. در کنار مقاومت برشی، یکی از ویژگی‌هایی که انواع مخازن شوینده در صنعت باید داشته باشند و توجه ویژه‌ای به آن شود، ضدزنگ، ضد خوردگی و ضد سایش بودن آن مخازن است که با عبارت «استلنس» شناخته می‌شود.

مخازن استیل شوینده تک جداره

میکسرهای استیل مواد شوینده تک جداره معمولاً برای نگهداری مایعات و محصول نهایی یک فرآیند تولیدی مواد شوینده مورداستفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این مخازن بسیار به نوع مایعی که قرار است در آن نگهداری شود بستگی دارد.

مخازن استیل شوینده دو جداره

مخازن دوجداره استلنس استیل دوام و کارایی خوبی داشته و برای تولید و نگهداری شامپو، مایع دستشویی، مایع ظرف‌شویی و … مورداستفاده قرار می‌گیرند. این مخازن گزینه مناسبی برای سرد کردن، گرم کردن و جوش آوردن مایعات بوده و برای فرآیندهای تولیدی که نیاز به تأمین حرارت مناسب دارند نیز هستند.

سرکت 

مخازن استیل شوینده سه جداره

مخازن سه جداره یا مخازن پروسس که لایه سوم آن‌ها توسط یک عایق گرمایی کاور شده است و برای ذخیره کردن دمای مخزن به کار می‌روند.
انواع مخازن شوینده

قیمت مخزن شوینده

یکی از مهم‌ترین تجهیزات مورداستفاده در تولید مواد شوینده که برای هم زدن متناوب مواد و نگهداری آن‌ها به کار می‌رود، مخازن شوینده هستند بنابراین قیمت این تجهیزات در طراحی اولیه یک فرآیند تولیدی مواد شوینده اهمیت بسیار زیادی دارد. در کنار مسائلی مانند تورم، بالا رفتن قیمت ارز و گرانی مواد اولیه و نوسانات قیمتی موجود در بازار، عوامل دیگری نیز بر قیمت انواع مخزن مواد شوینده تأثیرگذار هستند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • حجم مواد اولیه‌ای که قرار است برای اختلاط با یکدیگر در مخزن ریخته شوند و حجمی که قرار است نگهداری شود بر ظرفیت مخزن‌های انتخابی و قیمت نهایی آن تأثیر می‌گذارد.
  • طراحی مخزن و همزن به‌کاررفته در آن‌که بر کارایی، قدرت و طول عمر مفید دستگاه تأثیر می‌گذارد. طراحی اصولی و مطابق با استانداردها قیمت نهایی را دچار تغییر می‌کند.
  • وجود قابلیت تخلیه و شستشوی مخزن شوینده
  • وجود نردبان، سیستم‌های کنترلی اضافی، پایه و … بر روی مخزن
  • افقی یا عمودی بودن میکسر استیل و میزان فشاری که به زیر شکم آن وارد می‌شود.
  • گیربکس یا موتور میکسر هموژنایزر تحت خلاء است که قدرت آن برای حل کردن مواد اولیه را تعیین می‌کند.

قیمت مخازن شوینده

مخزن های صنعتی شوینده

مخازن مواد شوینده به دلیل نقش مهمی که در صنعت دارند، بسیار می‌تواند بر ظرفیت تولید، کیفیت محصول خروجی و صرفه‌جویی در هزینه‌های شما در طول تولید اثرگذار باشند. استفاده از مخازن با حداقل تجهیزات شاید نیاز شما را تا حدی برطرف سازد اما نمی‌تواند کیفیت و کارایی یک مخزن با تجهیزات و امکانات پیشرفته‌تر را داشته باشد.همان‌طور که گفتیم مخازن شوینده به‌صورت سفارشی نیز ساخته می‌شوند اما بیشتر این مخازن در حجم‌های 500 الی 5000 لیتر ساخته‌شده و برای کیفیت بهتر مواردی مانند وجود موتور گیربکسی، جدار میانی تخم‌مرغی و سیستم CIP نردبانی می‌تواند کیفیت و کارایی مخازن استیل شوینده را تا حد زیادی بالا ببرد.

خرید مخزن شوینده

با توجه به وضعیت آب و هوایی، بالا رفتن جمعیت در شهرها و مخصوصاً آلودگی هوا لزوم به‌کارگیری از مواد شوینده بیشتر از قبل احساس می‌شود. افزون بر این با توجه به وضعیت حاد بیماری کرونا و لزوم به کار بردن مواد شوینده و بهداشتی، شاهد بالا رفتن تولید و استفاده از این نوع کالاها و محصولات هستیم. به همین خاطر ایجاد خط تولید مواد شوینده تا میزان بسیار زیادی می‌تواند احتیاجات داخلی را برطرف کرده و باعث سودآوری برای صاحبان کسب‌وکار و مشاغل این بخش شود. برای اشتغال در این حوزه باید مخزن مناسب را تهیه کنید.مخازن شوینده در مدل‌ها و شکل‌های متنوع در صنعت‌های مختلفی قابل‌استفاده‌اند. به همین خاطر بر اساس کارایی خود، یک الی سه جداره دارند.

 میزان و تعداد جداره بالا بر اساس گرم کردن، سرد کردن و پاستوریزه‌کردن بعضی از محصولات قابل‌استفاده است. در صنعت تولید و ساخت مواد شوینده بهترین مخزن، مخزن دوجداره است که تحت عنوان مخزن دوجداره مواد شوینده شناسایی‌شده است.

خرید مخزن شوینده

اگر قصد  خرید مخزن شوینده رادارید، نیاز است بدانید که این مخازن انواع متفاوت و متنوعی دارند که نیاز است ابتدا به بررسی آن‌ها بپردازید. مهم‌ترین خصوصیاتی که مخازن شوینده استیل را در برابر مخازن پلی اتیلن ارجحیت خواهد داد، مسئله دما و باقی ماندن اثر مواد اولیه است. به این معنی که توانایی بالا بردن دما در مخازن استیل بالاتر است، چون مخازن پلی اتیلن نقطه‌جوش بالاتر و سریع‌تری دارند. همین‌طور از نظر به‌جا ماندن تأثیر مواد اولیه، باقی ماندن بو و رنگ مواد داخل و روی بدنه درونی مخزن پلی اتیلن، بسیار بیشتر از مخزن استیل مواد شوینده خواهد بود.

همچنین برای خرید یک مخزن مواد شوینده باید به نیاز خود و همین‌طور میزان مبلغی که می‌خواهید هزینه کنید توجه داشته باشید. بهتر است حجم مخازن شوینده به‌اندازه نیاز شما باشد تا مواد درون آن به مشکل نخورند.

ویژگی های مخازن شوینده

اگر به یک راه انداز متحرک بسیار عالی نیاز دارید، مخزن می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد. همچنین اگر به طور مکرر در این مخازن از واشر فشار برای کارهای کوچک استفاده کنید در کارآرایی آن موثر است. اگر هر هفته از آن برای از بین بردن گل و لای یک تراکتور یا دوچرخه خاکی استفاده می‌کنید، باید مخزن شوینده را هر ماه یا دو بار در هفته پر کنید. البته به دلیل فشار بالا آب در این مخزن ها در بیشتر مواقع از مواد شوینده هم استفاده نخواهید کرد. این مخازن شوینده برای مخلوط کردن مایعات و حل کردن جامدات در مایع استفاده می شود، همانطور که گفته شد آنها در صنایع غذایی، نوشیدنی، آبجوسازی، داروسازی و صنایع شیمیایی قابل استفاده هستند.
مخازن شوینده مخلوط کن و هموژنایزرهای استیل ضد زنگ عمدتا برای پیکربندی مواد شوینده مایع، مخلوط کردن یکپارچه، همگن سازی، گرمایش، خنک کننده، پمپاژ و کف زدایی (اختیاری) مناسب هستند.

ویژگی های مخازن شوینده
واشر فشار یک ابزار تمیز کننده بسیار کارآمد است. شما از نظر فنی می‌توانید فقط از آب استفاده کنید و به سادگی از انفجار ناشی از آب پاشیده شده، کار تمیز کردن مناسبی خواهید داشت. با این حال، در مقطعی از زمان، ایده خوبی است که با مواد شوینده شوینده تحت فشار آشنا شوید.

مخزن مواد شوینده کارواش

یکی از کاربردهای مخازن شوینده استفاده آنها به عنوان مخازن مواد شوینده در کارواش است. مخازن شوینده فرآیند شستشو را برای افزایش توان مشتری سرعت می بخشد، که به نوبه خود به سود بیشتر تبدیل می شود! همچنین مخزن مواد شوینده یکی از بهترین روش ها برای راحت سازی شست و شو ماشین شما در منزل است که استفاده از آن باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می‌شود. این دستگاه آب را با فشار بسیار زیادی همراه با موادی که داخل مخزن آن وجود دارد به بیرون می‌رساند که همان فشار آب همراه با مواد شوینده باعث تمیزی سطح مورد نظر می‌شود. مخازن مواد شوینده در ابعاد مختلفی تولید و عرضه می‌شوند که ابعاد کوچکتر آن برای منازل و بزرگتر آن برای کارواش ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این مخزن مواد شوینده کارواش دارای ویژگی هایی است که شامل موارد زیر می‌باشد:

توان موتور
قدرت
حجم آب خروجی
فشار آب
دمای آب
تجهیزات جانبی
و…

مخازن استیل در تهران

شما اگر خود یک مصرف کننده و یا یک فرد مورد نیاز به مخزن شوینده هستید باید بدانید که بهترین و کاربردی ترین آنها در تهران ساخته و به فروش می‌رسند. مخازن استیل در تهران جزو پرفروش ترین دستگاه ها به شمار می‌روند که به سراسر ایران ارسال می‌شوند. بیشتر خریداران در مرحله اول به قیمت و ابعاد مخزن توجه می‌کنند. درست است که این موضوعات بسیار مهم و ضروری هستند اما مهم تر از آنها نحوه ساخت و کیفیت مواد اولیه در ساخت این دستگاه است. این موضوع با انتخاب یک برند خوب و بررسی و تحقیق از افراد با تجربه در این زمینه حل می‌شود. مخازن استیل در تهران بسیار فراوان هستند اما این به معنا خوب بودن و مطرح بودن آنها نیست. شما برای خرید باکیفیت ترین نوع دستگاه شوینده باید با توجه به سابقه و رضایت مشتریان، شرکت تولیدکننده موردنظرتان به انتخابی درست و صحیح دست پیدا کنید.

مخزن مواد شوینده کارواش

نتیجه گیری

بنابراین آموختید که مخازن شوینده یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در صنایع امروز است که علاوه بر کم کردن خطا و راحتی کار برای افراد، مقرون به صرفه تر می‌باشد. شما اگر به دنبال بهترین مخازن شوینده برای فعالیت خود هستید باید با بررسی و تحقیق بهترین انتخاب را در خرید خود داشته باشید تا بعد از گذشت زمان با خرابی و مشکلاتی از این قبیل رو‌به رو نشوید. مخازن شوینده به دلیل فشاری که به خروجی آب می‌دهند در کارواش ها بیشترین استفاده را دارند که همانطور که گفته شد هم بدون نیاز به مواد شوینده و هم با مواد شوینده قابل استفاده است.
شما هم می‌توانید، این دستگاه کاربردی را برای مصارف شخصی در منازل و حتی مصارف صنعتی در کارخانه ها مورد استفاده قرار دهید.