قیمت منبع آب

از زمان های قدیم تا کنون مردم زیادی از منبع های آب استفاده می کنند. این روش را معمولا برای زمان هایی که قطعی آب رخ می داد، استفاده می کردند. اما همچنان هم این روش پایدار است. اما امروزه قیمت های منبع آب بر اثر عواملی دچار نوسانات شده است و یک قیمت ثابت ندارد. در این مقاله شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک می خواهیم قیمت منبع آب را بررسی نماییم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

یکی از عوامل موثر بر قیمت منبع آب، انواع آن است

منبع آب دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام به طور جداگانه ای دارای یک قیمت هستند و همگی را نمی توانید با یک قیمت خریداری نمایید. در این بخش می خواهیم انواع منبع ها را به شما معرفی کنیم:

منبع آب

• منبع آب عمودی

در این نوع منبع ها احتیاج به پایه ندارید و از این منبع ها به عنوان منبع آب ایستاده هم یاد می شود. شما می توانید از این منبع ها را در مکان هایی که سقف بلندی دارند، استفاده نمایید. قیمت این منبع بر حسب مزایایی که دارد محاسبه می شود.

• منبع آب افقی

این نوع منبع ها را باید در مکان هایی که سطح بزرگی دارند استفاده کنید؛ چون از نظر قدی کوتاه بوده و احتیاج به فضای سقف بلند ندارد. در نصب و این مدل منبع شما احتیاج به تسمه و سیم های فلزی ندارید و این عمل باعث می شود قیمت منبع آب افقی کمکی متفاوت تر باشد.

بیشتر بخوانید: قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم

• منبع آب زیرپله ‌ای

این مدل از منبع های آب را زمانی می توانید استفاده نمایید که یک فضای کافی برای گذاشتن منبع آب نداشته باشید. این منبع ها متناسب با شیب های زیر پله ای ساخته شده اند و شما می توانید آن ها را با شکل های متفاوتی که دارند، تهیه نمایید. ساختار این نوع منبع ها هم باعث شده است تا قیمت شان با سایر منبع ها فرق نماید.

• منبع آب آسان رو

اگر شما به محدودیتی از فضا دچار شدید، می توانید منبع آب های کتابی که مختص فضاهای ناکافی ساخته شده است و قیمت آن با بقیه منبع های آب کاملا متفاوت است را استفاده نمایید. این نوع مخزن ها را شما می توانید بر روی دیوار نصب نمایید.

یکی دیگر از عوامل تاثیر قیمت منبع آب کیفیت آن است

بله این نظریه کاملا درست است و شما باید بدانید که در تولید منبع های آب به پارامترهای مختلفی نیاز دارید که برای ساخت منبع ها مهم هستند. اگر به این پارامترها توجه نکنید، باعث می شود تا بر روی قیمت آن ها تاثیر بگذارد.

شما اگر قصد خرید منبع های آب با کیفیت بالا را دارید، به طبع باید هزینه زیادی بپردازید. اگر هم یک منبع معمولی می خواهید می توانید آن را با هزینه کم تری خریداری کنید. منبع های که کیفیت بالایی دارند عمر بسیار زیادی هم دارند.

نوع تولید منبع ها نیز باعث متغییر بودن قیمت آن ها می شود

منبع های آب معمولا پلاستیکی و یا استیل هستند. اگر شما دقت کرده باشید مخزن استیل معمولا ضد زنگ بوده و با محیط سازگاری دارند. قیمت مخزن استیل نسبت به منبع های پلاستیکی گران قیمت تر هستند.

مخزن استیل یکی از دلایلی که باعث قیمت بالای آن ها شده است، مقاومت بالای آن ها است. مخرن های استیل و پلاستیکی به راحتی حمل می شوند و برای حمل آن ها نیز دچار مشکل نخواهید بود.

قیمت منبع آب دست دوم

برند منبع های آب

شما باید دقت داشته باشید که منبع هایی که در داخل کشور تولید می شوند با برند های خارجی تفاوت زیادی در قیمت و کیفیت دارند. امروزه که شاهد نوسانات قیمت های موجود در بازار های عرضه هستیم تاثیر مستقیمی بر روی برند های خارجی و با کیفیت دارند.

لازم است بدانید که برخی از منبع های آب از مواد های بازیافتی تولید می شوند که جزء دسته درجه 3 هستند و قیمت آن ها بسته به بی کیفیتی که دارند، پایین تر است و عمر زیادی هم ندارند.

نکاتی باید در خرید منبع آب توجه کرد

باید اولین نکته ای که در خرید منبع آب رعایت کنید، این است که نفوذ نور خورشید به داخل منبع آب را بررسی نمایید.

1- گواهی بهداشتی:

خیلی از افراد برای این که بتوانند منبع های دست دوم را با قیمت بالا به فروش برسانند، آن ها را در بازار بدون گواهی بهداشتی و استاندارد عرضه می نمایند. شما باید حتما گواهی بهداشتی منبع مورد نظر را بررسی کنید و بعد برای خرید آن اقدام نمایید.

2- برآورد میزان حجم مورد نیاز:

شما باید بدانید که منبع آبی که می خواهید با چه حجمی است که بتواند نیاز شما را رفع نماید. منبع های آب نیست نسبت به حجم هایی که دارند قیمتشان متغییر می باشد.

3- آماده سازی محل نصب مخزن آب:

یکی از مهم ترین و اصلی ترین مرحله های انتخاب منبع آب این است که باید اول محل نصب مخزن آب را انتخاب نمایید. بدانید که چقدر فضا برای گذاشت یک منبع آب دارید و متناسب با آن یک منبع آب را خریداری کنید. در این مرحله هم شما هر مدلی از منبع آب را بخواهید خریداری کنید، نسبت به بقیه موارد موجود قیمت های متفاوتی دارد.

حتما به یاد داشته باشید هنگام خرید منبع های آب به یک نمایندگی و یا تولیدی آن رجوع کنید و از دلال خریداری نکنید؛ چون این عمل باعث می شود تا هم منبع آب با کیفیت و دارای نشانه استاندارد خریدارای نمایید و همچنین قیمت آن نیز نسبت به خرید از یک دلال مناسب تر خواهد بود.

با ما همراه باشید: بازرسی و استاندارد مخزن استیل

برند منبع های آب

سخن پایانی

تمامی ساختمان های مسکونی و یا ادارای احتیاج به یک منبع آب دارند تا بتوانند در مواقع ضروری از آب داخل آن استفاده کنند. باید حتما برای خرید یک منبع آب استاندارد به ساختار آن بسیار توجه نمایید.

لازم است بدانید که شما باید طبق سلایق و شرایط نگه داری منبع آب خود توجه نمایید تا بتوانید مخزن استیل یا مخزن پلاستیکی انتخاب نمایید. باید گفت که طبق تحقیقاتی بر روی منبع ها استفاده شده است منبع آب پلاستیکی با کیفیت بیشتری آب را درون خود نگه می دارد. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گذاریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *