قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم

در این مقاله شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک از قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم صحبت میکنیم.
امروزه مخزن‌های آب از محبوبیت بالایی برخوردار شده‌اند، به قدری که بسیاری به دنبال خرید محصولات دست دوم در این حوزه هستند. قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم و دیگر انواع مخزن‌های آب به معیارهای مختلفی بستگی دارد.

به عنوان مثال جنس این مخزن‌ها در قیمت نهایی تأثیرگذار خواهد بود. مخازن آب به صورت کلی به 2 دسته مخزن‌های فلزی (فولادی، گالوانیزه، آهنی، مخزن استیل) و مخزن‌های پلاستیکی (پلی اتیلن و فایبر گلاس) تقسیم بندی شده است.   لازم به ذکر است بر روی قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم به خصوص مخزن استیل باید به نوع ذخیره مواد نیز دقت داشته باشید. به صورت کلی مخزن‌های استیل در ذخیره سازی به 2 دسته ذخیره مواد مایع و ذخیره گاز تقسیم بندی می‌شوند.

لازم به ذکر است در هنگام خرید مخزن استیل دست دوم به این نکته توجه داشته باشید که مخزن‌ها تعمیر شده نباشند. مخزن‌های دست دوم به دلیل آن که گارانتی ندارند ممکن است در مدت استفاده شده دچار ایجاد  سوراخ شده باشند؛ در نتیجه بهتر است در هنگام خرید علاوه بر توجه به قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم به نکات دیگری نیز توجه داشته باشید.

مخزن آب 500 لیتری دست دوم

مخزن آب استیل 500 لیتری دست دوم

این دسته از مخزن استیل برای نگه داشتن آب آشامیدنی و مایعات مانند آب کاربرد دارند. لازم به ذکر است در هنگام خرید مخزن‌های آب 500 لیتری به این نکته توجه داشته باشید که این مخازن باید در برابر دما و تبخیر از خود مقاومت بسیار بالایی نشان دهند. از دیگر نکاتی که در هنگام خرید مخزن استیل دست دوم باید به آن توجه داشته باشید می‌توان به متراژ ورق‌های موجود در مخزن استیل، چند جداره بودن آن، کیفیت بدنه، طول و ارتفاع مخزن و… اشاره کرد.

لازم به ذکر است مخزن استیل آب باید آنتی باکتریال باشند تا باعث رشد و تجمع میکروب‌ها نشوند. مخزن استیل آب دارای کاربردهای بی‌شماری است. به عنوان مثال این مخزن‌ها برای نگه داری و ذخیره کردن آب در صنایع مختلفی اعم از صنایع غذایی، کشاورزی، دامپروری و… از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

از دیگر کاربردهایی که این مخزن استیل دارد در آتش نشانی است که این امر یکی از اولویت‌های اصلی واحدهای صنایعی و مسکونی خواهد بود. در نتیجه تمامی افراد و شرکت‌هایی که نیازمند به خرید مخزن آب 500 لیتری دست دوم خواهند بود شرکت‌هایی هستند که در حوزه‌هایی اعم از آبرسانی، خدمات لوله کشی و… مشغول به فعالیت می‌باشند.

عوامل مؤثر بر قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم

در هنگام خرید این مخزن‌های استیل آب باید به این نکته توجه داشته باشید که پارامترهای مختلفی وجود دارد که بر روی قیمت این محصولات تأثیر خواهند گذاشت. برخی از این پارامترها می‌توان به مواردی اعم از گنجایش، فشار، حرارت، نوع مواد درون مخزن، افقی بودن یا عمودی بودن مخزن استیل، دارای نردبان یا برعکس، پایه دار یا بدون پایه اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی: بازرسی و استاندارد مخزن استیل

قیمت مخزن استیل دست دوم

نوع موادی که در داخل مخزن استیل قرار می‌گیرند باعث می‌شوند که نوع استیل این مخزن‌ها مشخص شوند. به عنوان مثال قیمت مخزن آب 500 لیتری دست دوم که استیل 316 باشد بالاتر از استیل 304 خواهد بود. از طرف دیگر قطر ورق استیل در وزن این مخزن‌ها تأثیر می‌گذارد و قیمت نهایی را نیز کاهش و یا افزایش می‌دهد. هر چه میزان و ارتفاع مواد داخل مخزن بالاتر باشد باید قطر بدنه مخزن آب نیز بیشتر از قبل باشد.

امروزه مخزن استیل دارای کاربردهای بسیاری است و به جرئت می‌توان گفت استفاده از این مخزن‌ها محدودیت خاصی ندارد. از این مخزن‌ها می‌توان در صنایع مختلفی استفاده کرد به عنوان مثال صنایع غذایی، لبنی، داروسازی، پتروشیمی، نفت و گاز، عرقیات گیاهی، صنایع شیمیایی و…. به دلیل کاربردهای زیادی که این محصولات دارند، مخزن استیل به دسته بندی مختلفی نیز تقسیم شده است که عبارت‌اند از:

  • دسته ‌بندی مخازن بر اساس شکل ظاهری

  • دسته ‌بندی مخزن استیل بر اساس جنس ورق

  • دسته ‌بندی مخازن استیل بر اساس جداره

شما باید با توجه به نیاز خود مخزن اب 500 لیتری دست دوم را انتخاب و آن را خریداری کنید.

مزایای مخزن آب 500 لیتری دست دوم

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که این مخازن به خود دیده‌اند بهداشتی بودن آن‌ها نسبت به مخزن‌های پلی اتیلن می‌باشد. مخزن استیل برای نگه داری از انواع مایعات کاربرد دارند. کارفرما می‌تواند انواع مایعات اعم از صنعتی، غیر صنعتی، غذایی، دارویی و… را در خود در بهترین کیفیت نگه داری کند. در صورتی که در ساخت مخزن استیل از آلیاژ کروم استفاده کنند باعث می‌شود که خاصیت ضد زنگ و ضد خوردگی برای مخزن استیل به وجود آورد. لازم به ذکر است مخازن استیل با وجود آن که در خود انواع مواد اسیدی و الکلی را نگه داری نکند؛ اما در برابر این مواد از خود مقاومت نشان می‌دهند. همان طور که در بالاتر اشاره شد مخزن آب 500 لیتری دست دوم در برابر رشد باکتری و قارچ نیز مقاومت بسیار بالایی دارند. شما با خرید مخزن استیل از مزیت های بیشماری بهره مند خواهید شد.

قیمت مخزن آب

تفاوت مخزن‌های دست دوم پلی اتیلن و مخازن دست دوم استیل

ممکن است برای شما این سؤال به وجود آید مخزن آب 500 لیتری دست دوم را در جنس استیل خریداری کنید و یا پلی استیلن؟ این دو مخزن دارای تفاوت‌های زیادی هستند که در ادامه به این تفاوت‌ها عبارت اند از  قیمت مناسب مخازن استیل، فرایند نصب و راه اندازی (سهولت نصب مخزن استیل)، رنگ و شکل مخازن پلی اتیلن و استیل، طول عمر ، گارانتی و ضمانت نامه ارائه شده برای مخازن پلی اتیلن و استیل، نگه داری و محافظت از مخازن استیل و پلی اتیلن، حفظ کیفیت آب ذخیره شده در مخزن استیل بیشتر از مخزن پلاستیکی است.

اندازه و سایز مخازن هر دوی این مخازن بسیار متفاوت است و شما باید با توجه به نیاز خود آن‌ها را خریداری کنید، قدرت استحکام و پایداری مخازن استیل از پلی اتیلن بالاتر است. لازم به ذکر است این موارد ذکر شده تنها تفاوت های این دو مخزن نمیباشند، شما باید با توجهبه کاربردی که از مخزن در نظر دارید، محل قرار گیری مخزن و… از بین مخزن پلی اتیلن و مخزن استیل یکی را انتخاب کرده و آن را خریداری کنید.

با ما همراه باشید: سیم جوش استیل 316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *