صفر تا صد مخازن شوینده

صفر تا صد مخازن شوینده نیاز به تحقیقات و جمع آوری اطلاعات زیادی دارد که در این مقاله به آن اشاره کرده ایم. امروزه مخازن شوینده استیل و پلی‌اتیلنی نقش عمده ای در صنایع کوچک و بزرگ برای تولید و نگهداری محصولات مختلف دارند. از صنایعی که در کشور به وجود این نوع مخازن همزن دار نیاز دارد. صنعت بهداشتی و تولید مواد پاک‌کننده است.

این مخازن در انواع مختلفی تولید می شود و هرکدام از آن‌ ها با توجه به نوع ماده ‌ای که در آن نگهداری می شود کاربرد ویژه ای دارند. به همین دلیل تمرکز افراد بیشتر روی مخازن مواد شوینده است. زیرا این نوع مخازن نسبت به نوع دیگر مدل های آن، از نظر مقاومت دمایی و نگهداری اثرات مواد اولیه مانند رنگ و بو عملکرد بهتری را از خود نشان داده اند. در ادامه با صفر تا صد مخازن شوینده بیشتر آشنا خواهید شد.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

آشنایی کامل با صفر تا صد مخازن شوینده

در حقیقت مخزن شوینده باکیفیت، مخزنی است که سطح بالایی و پایینی آن برای تخلیه کامل مایعات و تحمل وزن موتور به‌ صورت محدب تولید شده و در تراز کامل با زمین قرار می گیرد. ذخیره ‌سازی مواد و محصول نهایی در حین فرآیند و انتهای آن در صنعت مواد شوینده اهمیت زیادی دارد.

این مخازن نگهداری مواد شوینده به گونه ‌ای هستند که موجب تغییر رنگ و بوی مواد شوینده به ‌واسطه اسانس ‌هایی که در آن ‌ها وجود دارد نمی شوند. استیل بهترین متریال برای تولید این‌ مخازن است و از تغییر رنگ و بو و کیفیت مواد شوینده جلوگیری به عمل می آورد.

مخازن استیل در صنعت با نام های میکسرهای استیل نیز شناخته می‌ شوند. اغلب منظور مخازنی هستند که در آن تمامی مواد اولیه برای تبدیل‌ به محصول دیگر با یکدیگر ترکیب‌ و مخلوط خواهند شد.

مخازن شوینده چیست

مخزن نگهدارنده شوینده و میکسرها تجهیزات متفاوتی هستند. تولید مواد شوینده، از جمله صنایعی است که باید به طور جدی به آن پرداخت. از ابرازی که برای تولید این محصولات استفاده می شود، مخزن مواد شوینده است.

در کل مخازن مخصوص که برای تولید شوینده ها استفاده می شود، وسیله ای هستند که مواد لازم برای تولید محصول را در یکدیگر مخلوط می کنند. انواع مختلفی و گوناگونی از مخازن و میکسر تولید مواد شوینده در بازار وجود دارند.

مخازن شوینده چه کاربردهایی دارد

مخازن شوینده در صنایع مختلف برای تولید و ذخیره‌ سازی انواع شامپو، مایع ظرف‌شویی، مایع دستشویی و سایر شوینده ‌های بهداشتی کاربردهای زیادی دارند. اغلب این مخازن به شکل استوانه‌ ای تولید می شوند و سطح کف و بالایی آن متناسب با کاربرد آنهاست.

مخازن شوینده چه کاربردهایی دارد

این مخازن ممکن است طراحی متفاوتی داشته باشد. مخزن شوینده خوب باکیفیت از استلنس استیل ضدزنگ 304 ساخته می شوند و نحوه جوشکاری آن نیز به‌گونه ‌ای دقیق انجام می گیرد که بدون هیچ درز و شکافی است تا از هدر رفتن مایعات و ترکیب نشدن کامل مواد اولیه جلوگیری کند.

این مخازن همزن دار در صنعت بهداشتی و تولید مواد پاک‌کننده و سایز صنایع نیز برای مصارف متنوع‌ تری مورد استفاده قرار می ‌گیرند. تولیدی صنایع دارویی، تولیدی صنایع غذایی و پتروشیمی از صنایعی هستند که از این مخازن استفاده می کنند.

با صفر تا صد مخازن شوینده آشنا شوید

در صنایع از انواع مخازن شوینده با اشکال و ابعاد متنوعی به کار می برند. به‌ طور کلی مخازن مواد شوینده در دو نوع پلی‌اتیلن و استیل در بازار وجود دارند که نوع پلی‌اتیلن آن با گذشت زمان رنگ و بوی مواد شوینده را تغییر می دهد. چندان مورد استقبال قرار نمی گیرد.

مخازن استیل مواد شوینده به‌ صورت یک جداره، دوجداره و سه جداره تولید و در بازار به فروش می رسند که هرچه تعداد جداره‌ های مخزن بیشتر شود، از آن می ‌توان برای سرد کردن، گرم کردن، جوش آوردن و حتی پاستوریزه‌کردن سیالات برای تولید شوینده استفاده کرد.

در کنار مقاومت برشی، از ویژگی‌ هایی که انواع مخازن شوینده در صنایع دارند و توجه ویژه‌ ای به آن می شود، ضدزنگ، ضد خوردگی و ضد سایش بودن آنها است که به آن استلنس می گویند.

مخازن استیل شوینده تک جداره

این مخزن مواد شوینده تک جداره برای نگهداری مایعات و محصول نهایی فرآیند تولیدی مواد شوینده کاربرد زیادی دارد. استفاده از این مخازن بسیار بستگی به نوع مایعی که قرار است در آن نگهداری شود دارد.

انواع مخازن شوینده

مخازن استیل شوینده دو جداره

مخازن دوجداره دوام و کارایی خوبی دارند و برای تولید و نگهداری شامپو، مایع دستشویی، مایع ظرف ‌شویی به کار می روند. این مخازن گزینه منحصر به فردی برای سرد کردن. گرم کردن و جوش آوردن مایعات هستند و برای فرآیندهای تولیدی که نیاز به تأمین حرارت مناسب دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

عوامل موثر در هزینه تولید مخزن شوینده

از مهم‌ ترین تجهیزات کاربردی در تولید مواد شوینده برای ترکیب متناوب مواد و نگهداری آن‌ ها کاربرد دارد، مخازن شوینده هستند؛ بنابراین قیمت این تجهیزات در طراحی اولیه فرآیند تولیدی مواد شوینده از اهمیت زیادی برخوردار است.

با توجه به مسائلی مانند تورم، افزایش قیمت ارز و گرانی مواد اولیه و نوسانات قیمتی که در بازار وجود دارد. عوامل دیگری نیز روی قیمت مخزن مواد شوینده تاثیر می گذارند. در ادامه این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

حجم مواد اولیه

حجم مواد اولیه‌ ای که برای اختلاط با یکدیگر در مخزن ریخته می شوند و حجمی که باید در آن نگهداری شود، بر ظرفیت مخزن انتخابی و قیمت نهایی آن تأثیر بسزایی خواهد گذاشت.

طراحی و شکل مخزن شوینده

صفر تا صد مخازن شوینده: طراحی مخزن و همزن موجود در آن‌که نقش بسزایی در کارایی، قدرت و طول عمر مفید دستگاه دارد. ساخت و طراحی اصولی و مطابق با استانداردها نیز قیمت نهایی را دچار تغییر می‌ کند. وجود قابلیت تخلیه و شستشوی مخزن شوینده وجود نردبان، سیستم‌ کنترلی اضافی، پایه روی مخزن، افقی یا عمودی بودن میکسر استیل، گیربکس یا موتور میکسر نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار روی قیمت مخازن شوینده است.

مطلب پیشنهادی: چه صنایعی از مخزن استیل استفاده می کنند

عوامل موثر در هزینه تولید مخزن شوینده

نتیجه گیری

این نوع مخازن صفر تا صد مخازن شوینده به دلیل نقش مهمی که در صنعت ایفا می کنند. می‌ توانند بر ظرفیت تولید، کیفیت محصول خروجی و صرفه ‌جویی در هزینه ‌ها در طول تولید تاثیر بگذارند. استفاده از مخازن با حداقل تجهیزات نیاز شما را تا حدی برطرف می سازد. اما کیفیت و کارایی مخزن با تجهیزات و امکانات پیشرفته ‌تر را نیز دارد.

مخازن شوینده به ‌صورت سفارشی نیز توسط کارخانه تولید می ‌شوند. اما اکثر این مخازن در حجم‌ های 500 الی 5000 لیتر ساخته‌ می شوند و برای کیفیت بهتر مواردی مانند موتور گیربکسی. جدار میانی تخم‌ مرغی و سیستم CIP نردبانی کیفیت و کارایی مخازن استیل شوینده را تا حدودی افزایش داد.

به مطالعه خود ادامه دهید: پروفیل استیل چیست و چه مزایایی دارد

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *