روش های جوشکاری مخازن استیل

شروع ساخت و روش های جوشکاری مخازن استیل با مراحلی مانند برش، حفاری و حکاکی مرحله بعدی به طور کلی مونتاژ قطعات است. در این مرحله پیگیری روش های صحیح جوشکاری و اطمینان از مونتاژ صحیح تمامی قطعات و مطابقت با مشخصات مورد نظر بسیار مهم است.

زیرا هیچ فرآیند جوشکاری به اندازه کافی برای همه کاربردها وجود ندارد. در ساخت فولاد، مهمترین تکنیک های جوشکاری عبارتند از: جوشکاری با گاز بی اثر فلز (MIG)، جوشکاری با قوس تنگستن گازی (TIG) و جوشکاری با چوب یا معمولاً به آن جوش قوس فلزی محافظ می گویند.

مواد مصرفی معمولاً به گونه ای انتخاب می شوند که از نظر ترکیب مشابه با تشکیل یک جوش همگن باشند. گرما به روش های مختلفی مانند قوس الکتریکی، قوس پلاسما و لیزر تامین می شود. جوش به عنوان یک اتصال جوشی تکمیل شده گفته می شود.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

روش جوشکاری مخزن استیل

جوشکاری به سادگی به عنوان فرآیند اتصال دو فلز از طریق عامل گرما یا فشار علاوه بر مواد فیلتر تعریف می شود. با این وجود، روش های جوشکاری زیادی برای انجام وظیفه در این تعریف ساده وجود دارد. علاوه بر این، به قطعاتی که به یکدیگر متصل می شوند، ماده اصلی یا ماده پایه و مواد اضافی برای تشکیل اتصال را پرکننده یا مصرفی می گویند.

روش جوشکاری مخازن استیل با گاز بی اثر فلز (MIG)

جوشکاری مخازن استیل با گاز بی اثر فلزات (MIG) به دلیل روش سریع و هزینه سرمایه گذاری اولیه کمتر از روش های دیگر جوشکاری پرکاربرد است. اجزای ضروری جوش MIG عبارتند از سیلندر گاز، رگلاتور، واحد تغذیه سیم، منبع تغذیه، مشعل.

برای یک جوش موفق، باید یک شیار جوش مناسب وجود داشته باشد که دهانه ای بین دو عضو مشترک باشد که فضایی را برای محتوی فلز جوش فراهم می کند. همچنین الکترود جوشکاری که تامین کننده جریان جریان در این فرآیند است باید تمیز و عاری از روغن باشد.

همه چیز درباره جوشکاری mig

انواع متداول گازی که برای این مورد استفاده می شود، آرگون، دی اکسید کربن و هلیوم هستند. فرآیند گاز بی اثر فلزی برای همجوشی مخازن استیل نرم، فولاد کم کربن، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم، فلزات صفحه نازک یا ضخیم‌تر مناسب است.

روش جوشکاری مخزن استیل

روش قوس تنگستن گازی مخازن استیل (TIG)

جوشکاری قوسی تنگستن گازی یکی از رایج‌ترین شکل‌های جوشکاری است که در دهه 1930 توسعه یافت و در صنعت هواپیماسازی رایج بود. امروزه به طور کلی برای جوشکاری برنج، فولاد ضد زنگ، طلا، آلومینیوم، برنز و غیره استفاده می شود.

ناحیه جوشکاری TIG از آلودگی اتمسفر توسط یک گاز بی اثر مانند جوشکاری MIG محافظت می کند، تفاوت اصلی بین این دو TIG از تنگستن استفاده می کند در حالی که MIG از الکترود استفاده می کند.

در جوشکاری مخازن استیل چرا از روش TIGاستفاده می کنند

در جوشکاری قوسی تنگستن گاز از یک الکترود تنگستن غیر قابل مصرف برای به دست آوردن جوش استفاده می شود. جریان های الکتریکی از طریق یک الکترود تنگستن کار می کنند و بنابراین گرما را برای ذوب شدن پایه مواد ایجاد می کنند و پس از آن یک قوس ایجاد می کنند که سیم را ذوب کرده و حوضچه جوش را ایجاد می کند.

این فرآیند جوشکاری حرارت کم ایجاد می کند که آن را برای جوشکاری قطعات نازک مناسب تر می کند. این نوع جوش معمولا برای فولاد آلیاژی، فولاد ضد زنگ، فلزات غیرآهنی مانند آلومینیوم، منیزیم و آلیاژهای مس استفاده می شود.

روش استیک یا روش جوشکاری قوس فلزی محافظ)

جوشکاری قوس فلزی محافظ که معمولاً به عنوان جوشکاری چوبی شناخته می شود، یک روش جوشکاری دستی قدیمی است. هنگامی که تجهیزات جدید و گران‌تر در دسترس نیستند، جوشکاری با چوب می ‌تواند بسیار مفید باشد.

بیشتر بخوانید: مخزن استیل بهتر است یا مخزن پلی اتیلن

این تکنیک دارای یک الکترود مصرفی با پوشش شار است که از ناپایدار شدن قوس به دلیل شرایط محیطی مانند هوا و باد جلوگیری می کند. به این دلیل است که جوشکاری چوبی محبوب ترین روش جوشکاری برای استفاده در خارج از منزل و در مناطق پر آب بوده است.

فروش مخزن استیل

پبا این وجود، این روش محدود به فلزات نازک‌تر از گیج 18 است و به دلیل حذف سرباره، نیاز به تمیز کردن ناحیه جوش دارد. این شرایط محدود کننده باعث می‌شود که جوشکاری با چوب برای علاقه‌مندان یا کارهای تعمیر و نگهداری کوچک مناسب‌تر باشد. زمانی که می‌توان از روش‌های جوشکاری دیگر در چندین صنعت برای اتصال قطعات استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات مخازن استیل

مقاومت یا جوش نقطه ای

جوشکاری مقاومتی یا نقطه‌ای که اغلب به آن گفته می‌شود، یکی از اقتصادی‌ترین روش های جوشکاری مخازن استیل است. تجهیزات جوشکاری مقاومتی فوق العاده همه کاره است، به این معنی که می توان از آن در پروژه های کوچک و بزرگ استفاده کرد.

RW از جریان الکتریکی برای گرم کردن لبه های فلزی فرسوده و مهر و موم کردن آنها به یکدیگر استفاده می کند. این نوع جوشکاری بر روی فلز با نقطه ذوب پایین بسیار کارآمد است زیرا می توان آن را برای جلوگیری از اعوجاج فلز طراحی کرد.

جوش قوس الکتریکی با هسته فلوکس (FCAW)

جوش قوسی با هسته شار شبیه به جوشکاری MIG است. زیرا هر دو از سیم های پیوسته و منبع تغذیه استفاده می کنند. شما یک الکترود پیوسته را با یک فلز پایه ترکیب خواهید کرد. الکترود یک لوله توخالی پر از شار است که از طریق تفنگ جوش وارد حوضچه جوش می شود.

هنگام جوشکاری در خارج از منزل، یک محافظ شار محافظت در برابر عوامل جوی را ارائه می دهد. این نوع جوش برای جوشکاری فلزات ضخیم تر و در صنایع ماشینکاری کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید: سایز مخازن استیل و تأثیر آن بر قیمت

چرا در جوشکاری مخازن استیل از روش جوش قوس الکتریکی استفاده می کنند

چرا در جوشکاری مخازن استیل از روش جوش قوس الکتریکی استفاده می کنند

جوش قوسی با هسته شار احتمالاً متنوع ترین فرآیند جوشکاری قوس الکتریکی است. به دو دسته اصلی خود محافظ و گاز محافظ تقسیم می شود. خود محافظ عموماً در فضای باز و در جاهایی که خواص مکانیکی با کیفیت بالا لازم نیست استفاده می شود. محافظ گاز معمولاً در مغازه‌های تولید داخلی که در آن به خواص مکانیکی با کیفیت بالاتر نیاز است استفاده می‌شود.

به طور معمول، جوشکاری قوس الکتریکی محافظ گاز دارای فلز جوش تمیزتر و خواص مکانیکی بهتری نسبت به سیم های خود محافظ است.

کدام روش جوشکاری مخازن استیل بهترین اس

انتخاب روش مناسب برای جوشکاری فولاد ضد زنگ واقعاً به کیفیتی که به دنبال آن هستید بستگی دارد. اگر به دنبال یک جوش مقرون به صرفه تر هستید، جوش نقطه ای ممکن است بهترین گزینه برای این کار باشد. اما اگر ماده ای که با آن کار می کنیم نازک است، جوشکاری قوس تنگستن TIG یا گاز می تواند انتخاب بهتری باشد.

به مطالعه ادامه دهید: انواع میکسر های صنعتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *