تقسیم مخزن استیل بر اساس ظاهر

امروز می‌خواهیم در این مقاله از شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک درباره تقسیم مخزن استیل بر اساس ظاهر صحبت کنیم مخزن استیل یکی ازمحصولات پرکاربرد می‌باشد و درمقابل عواملی مانند: زنگ زدگی و خوردگی مقاومت زیادی دارد تولید‌کنندگان کشورما این محصول را با کیفیت زیادی تولید می‌کنند ودرتولید این محصول برای ساخت بدنه آن از ورق‌های استیل استفاده می‌کنند.

 شاید برایتان سؤال باشد که این محصول چه کاربردی دارد؟ درپاسخ به این سؤال باید بگوییم که ازاین مخزن‌ها برای نگهداری سیالات استفاده می‌شود وبا توجه به کاربرد‌های مختلفی که دارد یعنی نوع تجهیزات، نوع استیل وحتی کیفیت آن دارای قیمت‌های متفاوتی است اگر شما می‌خواهید درباره این محصول اطلاعاتی به دست بیاورید پس با ما همراه شوید بهتراست بدانید که شکل ظاهری این مخزن‌ها اکثرا به شکل استیل است ازاین جهت به آن‌ها مخزن استیل گفته می‌شود اما شکل‌های مختلف دیگری نیزدارد.

مخزن استیل بر اساس ظاهر

شکل ظاهری مخزن استیل

 شکل‌هایی که این مخزن‌ها می‌تواند داشته باشد شامل: استوانه‌ای، مکعبی، مخروطی می‌باشد انواع مخزن‌های استیل با توجه به کاربرد‌های مختلفی که دارند تقسیم‌بندی می‌شوند این مخزن‌ها دسته‌بندی‌های مختلفی دارند وهریک از این دسته‌بندی‌ها کاربرد خاص خودشان را دارند.

 مخزن استیل تک جداره، مخزن استیل دو جداره که براساس سفارشاتی که توسط کارفرما صورت می‌گیرد طراحی می‌شود. مخزن استیل تک جداره یکی ازپرطرفدار‌ترین محصولات می‌باشد که دارای ظرفیت بیش تراز ۱۵۰ مترمکعب می‌باشد.

 اگربخواهیم درباره جنس ورقه مخزن‌ها صحبت کنیم جنس آن تک جداره می‌باشد ومی تواند افقی ویا عمودی باشد که براساس نیاز کارفرما تولید وطراحی می‌شود نوع دیگری ازاین مخازن‌ استیل وجود دارد که به آن مخزن استیل استنلس گفته می‌شود شاید برایتان سؤال پیش بیاید که آیا به علت این که این مخزن‌ها دو جداره هستند مقاومت آن‌ها نیز بیش تراست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که دوجداره بودن این محصول هیچ ارتباطی به مقاومت آن ندارد و تنها برای این که از مخزن دوجداره برای کار‌های مختلف استفاده می‌شود به این صورت تولید شده‌اند.

ازجمله مخازن‌ استیل که کاربرد زیادی دارد مخزن استیل صنعتی است که ظرفیت آن ۱۰۰۰۰ لیتری می‌باشد که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرارمی گیرد یکی از این صنایع درصنعت لبنیاتی، داروسازی و صنایع غذایی کاربرد دارد نوع دیگری ازمخازن‌ استیل وجود دارد که به آن مخزن استیل سه جداره گفته می‌شود که ازمتفاوت‌ترین وبه روزترین مخزن‌ها به شمارمی روند که این محصول نیز مانند سایر مخزن‌ها با توجه به نیاز کارفرما تولید می‌شود نوع دیگری ازاین مخازن‌ استیل وجود دارد که به آن مخزن استیل ضد زنگ گفته می‌شود و درزمینه‌های مختلف مانند: صنایع شیمیایی، صنایع نظامی مورد استفاده قرارمی گیرد.

دراین مخازن‌ استیل اسید نگهداری می‌شود ازمتریال‌های گوناگونی استفاده می‌شود که استیل یکی ازآن‌ها است دلیل دیگری که این مخزن استیل را ازدیگراستیل‌ها جدا می‌کند این ویژگی است که می‌توان دراین نوع ازمخزن‌ها می‌توان تجهیزات را به راحتی نصب کرد یکی دیگرازمخازن‌ استیل وجود دارد که کار آن حمل کردن شیرمی باشد که به آن مخزن استیل شیر گفته می‌شود این کالا به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند محصولات لبنیاتی را نگهداری کند درتولید محصولات لبنیاتی نکته مهم این است که دارای کیفیت زیادی باشد وکیفیت حرف اول را می‌زند از این جهت مخزن نگهداری شیرطوری است که ازورود میکروب‌ها به داخل مخزن جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید: تقسیم مخزن استیل بر اساس کاربرد فنی

مزیت مخزن استیل

جالب است بدانید که این گونه از مخزن‌ها دارای اندازه‌های مختلفی می‌باشد جدا ازمطالبی که گفته شد محصولات لبنیاتی که دارای خاصیت و فایده زیادی دارند و پر ازویتأمین‌ها هستند برای بهتر شدن کیفیت محصولات ازمخازن‌ استیل استفاده می‌کنند

درحالت کلی می‌توان گفت که در کارخانه‌ای که دستگاه‌های مختلف تولید وطراحی می‌شود هریک از این دستگاه‌ها تأثیرمتفاوتی و جداگونه‌ای برمحصول کالا دارد به این دلیل این مواد را درمخازن‌ استیل نگه می‌دارند‌.

تولیدکنندگانی که به تولید مخزن‌های استیل می‌پردازند باید به این نکته توجه داشته باشند که موارد گوناگونی را مورد توجه قراردهند یکی ازاین موارد عبارتنداز: چه مواد و محصولی را برای ساخت مورد استفاده قرارمی دهند، حجم مخزن، قدرت مخزن، ثابت ویا متحرک بودن مخزن وحتی محل نصب کردن می‌باشد.

مزیت‌های مخزن استیل چیست؟

 یکی از موارد مهم درمخازن‌ استیل این است که قابلیت بازیافت زیادی دارند یکی دیگرازمزیت‌های این محصول این است که به آسانی حمل وجابه جا می‌شود و نیازبه رنگ‌آمیزی کردن ندارد ودارای وزن سبکی است برخی ازخریداران هستند که وقتی می‌خواهند مخزن استیل را خریداری کنند زیاد به فنی آن توجه نمی‌کنند وازاین روبا انتخاب و خریدن محصول اشتباه باعث می‌شوند که به زیان‌های جبران ناپذیری دچارشوند پس به هنگام خریداری ازمخازن‌ استیل بهتراست که همه جوانب آن را مورد بررسی قراردهید و به هنگام خریدن به نکات ریز ودرشت توجه ویژه‌ای داشته باشید.

قیمت مخزن استیل چقدر است؟

 اگربخواهیم درباره قیمت این کالا صحبت کنیم باید گفت که نمی‌توان قیمت ثابت ومشخصی برروی آن گذاشت و قیمت‌ها براساس عواملی با هم متفاوت می‌باشد. یکی ازاین عوامل متریالی است که به هنگام طراحی آن مورد استفاده قرارمی گیرد عامل دیگر، نوع ساخت مخزن است که نوع جوشکاری آن درقیمت این محصول تأثیردارد.

روش‌های مختلفی برای خریدن این محصول وجود دارد که شما می‌توانیدهم به صورت اینترنتی وهم به شکل حضوری اقدام به خریدن آن بکنید افرادی که مشغله کاری دارند و شاغل هستند و همینطور وقت آزادی ندارند که به صورت حضوری آن را خریداری کنند می‌توانند با ثبت سفارش خود به شکل اینترنتی این مخزن را تهیه کنند تا محصول آن‌ها درکم‌ترین زمان ممکن به دست آن‌ها برسد.

با ما همراه باشید: نحوه تولید مخازن پلاستیکی سه لایه

قیمت مخزن استیل

بهتر است بدانید که مخزن استیل از جمله محصولات مهم در تولید کردن صنایع مهم می‌باشد حالا اطلاعاتی درباره نحوه ساخت این محصول صحبت کنیم ابتدا این مخزن را توسط برنامه‌های تخصصی طراحی می‌کنند بعد از آن که مخزن توسط سفارش دهنده مورد قبول واقع شد ورق‌های آن متصل می‌شود بعد نوبت ساخت عدسی مخزن انجام می‌شود در این قسمت از ساخت مخزن باید دقت زیادی انجام شود تا از ضخامت آن کم نشود بعد از این مرحله این محصول را تست می‌کنند تا هیچ گونه آسیب دیدگی در آن دیده نشود.

بعد از این مرحله نوبت رول کردن ورقه‌ها با دستگاه‌های مخصوص می‌باشد و لبه ورقه‌ها را برای جوش دادن حاضر می‌کنند عملیات جوشکاری را با قرار دادن ورقه‌ها کنار همدیگر شروع می‌کنند جوشکاری به این صورت است که هم از داخل و هم از خارج انجام می‌گیرد قبل از آن که عدسی به این دستگاه وصل شود باید همه اتصال‌ها بر روی آن نصب شوند بعد از آن نوبت عدسی می‌رسد که باید بر روی بدنه مخزن نصب می‌شود بعد از پایان دادن همه این کار‌ها به کارفرما گزارش‌های لازم داده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *