استاندارد طراحی مخزن استیل

استاندارد طراحی مخزن استیل با توجه به نوع مخزن دستخوش تغییر است. مخازن استیل به عنوان مخازن ساخته شده از صفحات فولادی تعریف می شوند. مخازن استیل یا روی زمین هستند یا روی برج ها قرار می گیرند. هنگامی که مخازن فولادی بر روی زمین قرار می گیرند. آن ها روی فونداسیون بتنی سیمانی یا روی پایه گریلاژ فولادی پشتیبانی می شوند.

این مخازن با سطح استوانه ای عمودی و کف صاف و تکیه بر روی زمین به مخازن روکار معروف هستند. هنگامی که مخازن فولادی بر روی برج ها یا صحنه سازی قرار می گیرند. مخازن فولادی به عنوان مخازن فولادی مرتفع شناخته می شوند. مخازن استیل به منظور تامین فشار لازم بر روی برج ها قرار می گیرند.

گروه صنعتی و تولیدی آلفا تانک

مخازن استیل مرتفع در ارتباط با ایستگاه های پمپاژ به کار می روند. مخازن به منظور ذخیره و تامین آب و سایر مایعات مانند نفت، گازوئیل و نفت سفید استفاده می شوند. حداقل ضخامت صفحات مخازن استیل ممکن است 6 میلی متر باشد.

در ادامه استاندارد طراحی مخزن استیل آشنا خواهید شد.

استاندارد طراحی مخزن استیل

در استاندارد طراحی مخزن استیل صفحات باید IN.5 میلی متر ضخیم تر از مقدار محاسبه شده باشند. مخازن فولادی مستطیلی از صفحات فولادی با کف صاف تولید شده اند. عرض صفحات فولادی معمولاً 1.20 متر، 1.25 متر و 1.30 متر بسته به در دسترس بودن صفحات است. ضخامت صفحات فولادی نباید کمتر از 6 میلی متر باشد. صفحات پایینی در جهت عرضی ارائه خواهند شد.

این صفحات در آخر به سمت بالا چرخانده می شوند. این صفحات و بخش‌های سه راهی در قسمت داخلی برای پوشاندن در نظر گرفته شده‌اند. تا با صفحات جانبی مخازن یک اتصال لب به لب ایجاد کنند. مخازن استیل دایره ای با ته نیمکره، سگمنتال و مخروطی تولید می شوند.

ایجاد اتصال بین کف مخروطی با تیر دایره ای دشوار است. مخازن ته مخروطی شکل در راه آهن به کار می روند.

استانداردهای مخازن استیل با توجه به شکل

 برای مخازن کوچک، نسبت ارتفاع پوسته استوانه ای به قطر تقریباً I: 1 است. این نسبت برای مخازن بزرگ تر با ظرفیت بیش از 450000 لیتر l1/4: 1 است. برای مخازن پایین بیضوی، این نسبت 0’6: I برای مخازن با ظرفیت کمتر از 675000 لیتر و 0.5: I برای مخازن با ظرفیت 6.75 لیتر و بیشتر است.

برای مخازن ته نیمکره ای، افت نظری کف از خط فنر نصف قطر مخزن است. برای مخازن پایین بیضوی، این قطره یک چهارم است. ورق های فولادی مورد استفاده برای طرفین پوسته استوانه ای از نظر قطر کمی متفاوت نگه داشته می شوند. به طوری که دوره ها به طور متناوب روی یکدیگر در داخل و خارج قرار می گیرند.

استانداردهای مخازن استیل با توجه به شکل

مخازن استیل فشرده

استاندارد طراحی مخزن استیل نیز متفاوت است. مخازن فولادی فشرده به دلیل سهولت در نصب، سهولت در حمل و نقل، ساخت استاندارد، سهولت در برچیدن و نصب مجدد تا حد زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند. تنش های مجاز تنش های مجاز که در IS 800-1984 آورده شده است. تنش های اساسی در نظر گرفته می شوند.

راهنمای ساخت مخزن استیل

فولاد ضد زنگ یک ماده پرمحتوا است. یکی از کاربردهای آن برای ساخت مخازن است. مخازن استنلس استیل در صنایع مختلف از جمله تولید، ساخت و ساز، داروسازی و غیره استفاده می شود. کاربرد این مخزن در صنعت به صنعت و همچنین نوع استفاده متفاوت است. از طریق آشنایی با استاندارد طراحی مخزن استیل می توانید مخزنی کاربردی بسازید.

انواع مخازن استیل

مخزن استیل در انواع مختلفی در بازار موجود است که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد.

مخزن فولادی مستطیلی

مخازن فولادی مستطیلی از صفحات فولادی تشکیل شده اند. عرض این صفحات فولادی بسته به کاربرد و موادی که برای حمل استفاده می شود می تواند بین 1.20 تا 1.30 متر باشد. ضخامت هر یک از این صفحات نباید کمتر از 6 میلی متر باشد. تا محکم و بادوام باشد. اینها رایج ترین انواع مخازن مورد استفاده هستند.

انواع مخازن استیل

مخزن فولادی مدور بالا

مخزن فولادی ضد زنگ که از بیرون مرتفع است و دایره ای شکل است به یک مخزن فولادی مدور مرتفع معروف است. این نوع مخزن عمدتاً برای ذخیره گالن های بزرگ مایعات در صورت نیاز و در صنایع مختلف استفاده می شود.

نکاتی در مورد ساخت مخازن استیل

فرآیند نصب مخزن فولادی بسیار مشکل است. قوانین زیادی در تولید مخازن استیل وجود دارد که باید رعایت شود. اما، برخی از پیش نیازها باید به طور کامل رعایت شود. در ادامه این نکات را برای شما معرفی خواهیم کرد.

مطلب پیشنهادی: مخزن استیل دسته دوم و نکاتی درباره آن

ایمنی و دقت را بررسی کنید

مخا
زن استنلس استیل یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در انواع صنایع می باشد. از این رو، اطمینان از میزان ایمن بودن استفاده از آن بسیار مهم است. در کنار آن، دقت استفاده از آن نیز باید در هنگام ساخت آن بررسی شود. این مخازن به منظور ارائه پشتیبانی هستند. بنابراین سهولت استفاده از آن منطقه مهمی برای بررسی است.

زمان مورد نیاز برای ساخت و ساز

مخازن استنلس استیل تجهیزاتی هستند که سرمایه گذاری بادوام شرکت ها محسوب می شوند. از این رو، هنگامی که این مخازن ساخته می شوند. عجله نکردن در کل فرآیند ضروری است. دادن زمان لازم برای ساخت به آن مهم است. زیرا امنیت آن بستگی به نحوه ساخت آن دارد. همچنین باید با تمام استاندارد طراحی مخزن استیل اشنا باشید.

مطلب پیشنهادی: مشکلات تولیدکنندگان میکسر هموژنایزر

خرید از فروشگاهی معتبری همچون آلفا تانک

آلفا تانک یکی از برندهای مشهور در زمینه فروش انواع مخازن است. این برند توانسته است نظر و رضایت لکثر مصرف کنندگان در صنایع مختلف را جلب کند. با خرید مخزن استیل از آلفا تانک می توانید با خیالی راحت از آن استفاده کنید.

نکاتی در مورد ساخت مخازن استیل

رویکرد گام به گام برای ساخت مخازن استیل

ساخت یک مخزن فولادی ضد زنگ سفارشی و متناسب با نیازهای مشتری خاص چیزی است آلفا تانک در آن برتری دارد. این شرکت سال ها تجربه دارد. این برند اطمینان حاصل می کند که مخازن مشتریان مطابق با نیازهای آنها، به موقع و در حد بودجه ساخته شده اند.

قابلیت های مخزن استیل ضد زنگ

مخازن استنلس استیل به شکل درام مانند، مستطیلی یا استوانه ای با دیواره های نازک ساخته شده از مواد فولادی ضد زنگ عرضه می شوند. بسته به اهداف شما، تیم مهندسی و تکنسین های مجرب آلفا تانک نیز می توانند. مخازن را به اجزای اختلاط در اندازه های مختلف مجهز کنند.

به مطالعه ادامه دهید: امکانات میکسر هموژنایزر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *