آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء: میکسر خلاء قطعه ای از تجهیزات است که به اپراتور اجازه می دهد تا ترکیبات را در شرایط خلاء مخلوط کند تا هوای اضافی را محدود کرده و از تشکیل حباب جلوگیری کند. چنین میکسرهایی در بسیاری از شرکت ها برای تحقیقات علمی، خدمات غذایی و مصارف پزشکی در دسترس هستند.
این شرکت ها همچنین قطعات و کیت های جایگزین را برای افزایش عملکرد تجهیزات خود، مانند تیغه های مخلوط کن برای کاربردهای مختلف، عرضه می کنند. اگر خرید یک میکسر خلاء عملی نباشد، ممکن است برای یک کاربرد خاص، میکسر خلاء اجاره کنید.
شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک

شیوه کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء

آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء : میکسر خلاء شامل یک درام میکسر مرکزی با درج تیغه است که برای قرار دادن در داخل یک محفظه برای پمپاژ هوا و ایجاد شرایط خلاء طراحی شده است. سطح خلاء و فشار می تواند توسط اپراتور برای کاربردهای مختلف قابل تنظیم باشد.
هنگام کار، تیغه های همزن حول یک مجموعه مرکزی می چرخند و محتویات میکسر را کاملا به هم می ریزند. در صورت لزوم می توان مواد را در طول فرآیند در خلاء نگه داشت. یکی از کاربردهای میکسر خلاء در تهیه سیمان، آمالگام و سایر مواد برای کاربردهای پزشکی است.
اگر این سیمان ها حاوی حباب های هوا باشند یا کاملاً مخلوط نشده باشند، ممکن است دچار شکست شوند. مخلوط خلاء از تشکیل حباب هوا جلوگیری می کند و اجزایی مانند پودرها و آلژینات ها را کاملاً همگن می کند تا مخلوطی یکنواخت و صاف با بافتی یکنواخت ایجاد کند.

فرایند کامل اختلاط میکسر هموژنایزر تحت خلاء

آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء: فرایند اختلاط کامل (CMAS) یکی از انواع فرآیند لجن فعال به حساب می اید که جریان فاضلاب در آن بصورت پیوسته است. در این فرآیند برای حذف مواد درشت قابل ته­ نشینی و جلوگیری از اعمال بار اضافه به سیستم تصفیه قبل از مخزن هوادهی از یک مخزن ته­ نشینی استفاده می کنند که به آن مخزن ته­ نشینی اولیه گفته می شود.
در فاضلاب های بهداشتی مخزن ته­ نشینی اولیه 35% از آلودگی ها را حذف می کند، اما در فاضلاب های صنعتی راندمان تصفیه این مخزن به مقدار مواد قابل ته­ نشینی موجود در فاضلاب بستگی دارد.
فرایند کامل اختلاط میکسر هموژنایزر تحت خلاء

از امولسیون سازی چه اطلاعاتی در دست دارید

آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء: امولسیون سازی به معنای وادار کردن دو مایع غیرقابل اختلاط برای ترکیب در یک سوسپانسیون موادی مانند روغن و آب است که نمی توانند در یکدیگر حل شوند و یک محلول یکنواخت و همگن تشکیل دهند. اگرچه روغن و آب نمی توانند با یکدیگر مخلوط شوند، اما می توانیم روغن را به قطرات کوچکی تجزیه کنیم که در آب معلق بمانند.
امولسیون زمانی اتفاق می ‌افتد که قطرات کوچکی از یک محلول (محلول پراکنده که اغلب مبتنی بر روغن است) در سرتاسر محلول دیگر (محلول پیوسته که اغلب بر پایه آب است) پراکنده ‌شوند. دو ماده متفاوت به خودی خود امولسیون تشکیل نمی دهند.
امولسیفایر قطرات را می پوشاند و آنها را از یکدیگر جدا نگه می دارد. زیرا وقتی به حال خود رها شود، قطرات به هم چسبیده و باعث جدا شدن امولسیون می شوند. امولسیفایرها مولکول هایی هستند که یک قسمت محلول در چربی و یک قسمت محلول در آب دارند.
قسمت چربی دوست به روغن می چسبد و قسمت محلول در آب به آب می چسبد و سد موثری در اطراف قطرات ایجاد می کند. امولسیفایرها انواع مختلفی دارند، از جمله پروتئین شیر به نام کازئین و پروتئین لسیتین موجود در زرده تخم مرغ. درباره ورق استیل 304 مناسب کاربردهای غذایی چه میدانید؟

هرآنچه که باید درباره همگن سازی بدانید

از دیگر اهداف میکسر هموژنایزر تحت خلاء، همگن سازی است. همگن سازی امروزه یک فرآیند مکانیکی دو مرحله ای است. همگن کردن یا هموژنیزاسیون یک فرایند اساسی به شمار می رود که زمینه ساز تولید بسیاری از غذاها و نوشیدنی های محبوب است.
به طور کلی، محصولات غذایی هموژنیزه از ویژگی ‌های زیبایی شناختی از جمله بهبود ظاهر، طعم و احساس دهانی و پروفایل‌ های تغذیه ‌ای بهتر و ماندگاری بیشتر در قفسه بهره مند هستند.
هرآنچه که باید درباره همگن سازی بدانید

خلاء و گرمایش و سرمایش در یک مجموعه واحد

آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء: میکسر هموژنایزر تحت خلاء دستگاه کاربردی و کاملی است که برای تولید انواع امولسیون ها و سوسپانسیون های کاربردی درصنایع غذایی، آرایشی، دارویی و شیمیایی به کار می رود. تولید امولسیون های پایدار عاری از حباب های هوا با ماندگاری و دوام طولانی توانایی نحصر به فرد این دستگاه به حساب می اید.

آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء

اصل کار هموژنایزر خلاء مشابه میکسر امولسیون کننده با برش بالا است که پس از یک سری برش متقابل، پراکنده، جداسازی، امولسیون سازی و همگن سازی از طریق شکاف بین روتور و استاتور، یک مخلوط مایع پایدار ایجاد می کند. اما در واقع مزایایی وجود دارد که به شرح زیر است.
در ابتدا، ظرف خلاء یک محیط کاری بدون هوا را فراهم می کند که در آن هیچ اکسیداسیونی اتفاق نمی افتد، که کیفیت محصول مخلوط و اثر امولسیون کننده را تضمین می کند.
دوم، پمپ خلاء نوع حلقه آب (-0.09 مگاپاسکال)، تجهیزات کمکی، قدرتمند برای بیرون کشیدن حباب های تولید شده در فرآیند اختلاط، پراکندگی و همگن شدن است. همچنین برای انتقال مواد از فاز روغن و آب به محفظه اصلی کار مساعد است.
آخرین مورد، دستگاه های کمکی دیگر برای اهداف همه جانبه متصل شده اند. پمپ هیدرولیک روغن برای بلند کردن پوشش سنگین بدنه اصلی میکسر استفاده می شود. تجهیزات ایمنی تضمین می ‌کنند که قطعات اختلاط تا زمانی که پوشش بلند نشود شروع نمی ‌شود.
مطلب پیشنهادی: راهنمای جامع خرید انواع مخزن استیل 304 و 316
خرید میکسر هموژنایزر تحت خلاء

همه چیز درباره میکسر هموژنایزر تحت خلاء

قسمت هسته میکسر امولسیون کننده خلاء سر همگن می باشد. که از یک روتور دندانه دار سه لایه و یک استاتور دندانه دار دو لایه
تشکیل می شود. که با همه چیز درمورد میکسر هموژنایزر تحت خلاء سری RS متفاوت است. روتور مستقیما توسط فلنج به موتور همگن کننده متصل می شود.
موتور ABB یا زیمنس با سرعت 3000 دور در دقیقه می چرخد ​​و روتور را به سمت چرخش با سرعت بالا هدایت می کند. نیروی مکش قوی تولید می کند. در فرآیند اختلاط، همزن لنگر خارجی به آرامی در جهت عقربه های ساعت می چرخد.
آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء: با تیغه های تفلون متصل، مواد از دیواره مخزن امولسیون خراشیده می شوند و به سمت بالا حرکت می کنند. تا همیشه به دیوار نچسبند و نسوزند. در همین حال، دو پروانه ثابت ثابت می‌مانند. به مواد نیروی متضاد می‌دهند و کرم را به سمت پایین به منطقه همگن و امولسیون‌کننده با سرعت بالا می‌برند.
کرم از سوراخ های روی پاروها عبور می کند و اثر اختلاط را افزایش می دهد. به دلیل دو نیروی متضاد ایجاد شده توسط پروانه های ثابت و اسکراپر دیواری، کرم به طور مکرر روی ظرف از بالا به پایین و پشت به بالا می چرخد. وقتی کرم کاملا مخلوط شد، گرمای ژاکت به سرعت از طریق دیواره داخلی به هر قسمت منتقل می شود.

کاربرد میکسر هموژنایزر تحت خلاء

آموزش کار با میکسر هموژنایزر تحت خلاء: ما در شرکت صنعتی و تولیدی آلفا تانک بسیاری از میکسرهای خلاء را تولید میکنیم .که از استانداردهای سفت و سختی برای تجهیزات پزشکی و غذایی پیروی می کنند. زیرا اغلب در تولید محصولاتی که انسان با آنها تماس نزدیک دارد استفاده می شود. این دستگاه ‌ها را می‌ توان به طور کامل شکسته و استریل کرد.
کاربرد میکسر هموژنایزر تحت خلاء
این دستگاه می تواند با قطعاتی همراه باشد که در صورت نیاز برای رفع نگرانی ‌های مربوط به آلودگی، جایگزین شوند. در ادامه کاربردهای مهم این دستگاه را برای شما ذکر خواهیم کرد.

  • زمان کوتاه تر میکس نسبت به سایر میکسرهای تحت خلاء معمولی
  • امکان تخلیه مواد داخل مخزن به کمک پمپ هموژنایزر متصل به آن
  • مخزن سه جداره برای سرمایش و گرمایش
  • سیستم وکیوم برای حذف حباب های موجود در هوا از داخل محصول
  • مناسب برای کرم ها و امولسیون ها با ویسکوزیته حداکثر 15000 سانتی پواز

بیشتر مطالعه کنید: پرکاربرد ترین مخازن استیل در صنعت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *